Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecāki sašutuši par nemaksātāju uzturēšanu Rīgas bērnudārzos

Uzzinot, ka Rīgas bērnudārzos arī nemaksātāju bērniem tomēr tiek kāds zupas šķīvis, biedrība «Vecāki par izglītību» pauž sašutumu, ka maksātāji uztur nemaksātājus, raksta «Neatkarīgā».

Biedrības pārstāve Silvija Titova saka – arī viņa reizēm mēnesī samaksā vairāk par sava bērna ēdināšanu, lai sanāk arī citiem, kam iztikšana knapāka. Taču vecākiem neesot jāpilda sociālā atbalsta pasākumi.

Biedrība uzrakstījusi savus priekšlikumus un nosūtījusi tos Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejai un attiecīgajam departamentam.

Nenoliedzami, parādnieki ir, neslēpj ne komitejā, ne arī Izglītības, jaunatnes un sporta departamentā. «Krīzes laikā tā notiek, tas ir fakts. Situācija kļūst sliktāka,» atzīst departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde.

Rīgas dārziņos ir 24 000 bērnu un parādnieku statistikas nav, tā apkopota katrā pirmsskolas iestādē. «Kādu laiku jau var nemaksāt un bērnu pabaros, bet ilgstoši ne. Vecākiem ir līgumsaistības, un sistēma tā nedrīkst būt,» pieļauj Vilde.

Titova ierosina apzināt vecākus, kuriem ir materiālas grūtības, un lemt, kā palīdzēt: vai nu pabalstu veidā, vai piešķirot brīvpusdienas, vai atlaides tiem, kuriem ir vismaz divi bērnudārznieki ģimenē. Viņa uzskata, ka naudu ir iespējams atrast, piemēram, no tā miljona latu, ko dome taupa zupas virtuvēm, kad situācija pilsētā kļūs kritiska.

Pašlaik tiek izstrādāti grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos, kas noteiktu , ka bērnu būs iespējams arī atskaitīt vai piedāvāt apmeklēt vienīgi nodarbības.