Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jakāns uzskata, ka viņa rotācija citā amatā nav iespējama

Patlaban no amata atstādinātais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektors Dzintars Jakāns uzskata, ka viņa rotācija amatā nav iespējama, jo likums neparedz tādu disciplinārsoda veidu un valdībai nav paredzēts pilnvarojums VID ģenerāldirektoru rotācijas kārtībā pārcelt citā amatā.

Jakāns aģentūrai LETA sacīja, ka lēmumu par VID vadītāja apstiprināšanu amatā vai atbrīvošanu no tā pieņem valdība, kā tas noteikts likumā. Ne Valsts pārvaldes likumā, ne civildienesta likumā valdībai nav deleģēts pilnvarojums lemt par VID vadītāja rotāciju citā amatā.

Savukārt tāds disciplinārsods kā rotācija arī likumā nav paredzēts.

Atstādinātais VID vadītājs atzīmēja, ka nevienu dokumentu par viņa iespējamo rotāciju nav redzējis, bet par šādu ieceri uzzinājis vien no aģentūras LETA ziņām.

Pieļaujot, ka informācija par viņa iespējamo pārcelšanu citā postenī nākusi no finanšu ministra Einara Repšes pārstāvētās partijas "Jaunais laiks" (JL), Jakāns pauda uzskatu, ka Repše un JL "paši sapratuši, ka pieļautas nelikumības un tagad mēģina atrast citus veidus kā situāciju atrisināt".

Ja gadījumā valdība neatbalstīs Repšes ierosinājumu viņu atbrīvot no VID ģenerāldirektora amata, tad, viņam atsākot pildīt amata pienākumus, finanšu ministrs ar vienpersonisku rīkojumu viņu rotācijas kārtībā citā amatā arī nevarot, skaidroja Jakāns.

Jakāns sacīja, ka gadījumā, ja tiks pieņemts lēmums pret viņu sākto disciplinārlietu izbeigt, tad par šādu lēmumu viņš netiesāsies, bet pretējā gadījumā, lai kāds soda veids viņam tiktu piemērots, tiesāšanās noteikti sekošot.

Informāciju par iespējamo rotāciju Jakāns traktēja kā kārtējo mēģinājumu "sagrozīt galvu" sabiedrībai un mēģinājumu ministram "sagatavot atkāpšanās ceļu".

Atgādinot Jāņa Dombura raidījumā "Kas notiek Latvijā?" izskanējušās ziņas par to, ka viņa atbrīvošanas gadījumā no šī amata uz VID vadītāja posteni tikšot izsludināts konkurss, Jakāns par maldinošu nosauca informāciju, ka VID vadītāja postenī tiks apstiprināta tagadējā pienākumu izpildītāja Nelija Jezdakova.

LETA jau ziņoja, ka Repše šodien paziņoja, ka viņš nav mainījis viedokli jautājumā par Jakāna atbrīvošanu no amata.

Kā aģentūrai LETA uzsvēra ministra preses pārstāvis Aleksis Jarockis, Repše ir pieņēmis savu lēmumu, jo uzskata, ka piemērotākais sods pēc konstatētajiem disciplinārlietas pārkāpumiem esot atlaišana.

Šis jautājums gan vēl tikšot pārrunāts pirmdien, 18.janvārī, valdību veidojošo partiju starpā, uzklausot partiju viedokļus šajā jautājumā.

LETA jau ziņoja, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde vakar vakarā nolēma lūgt sniegt tai papildus informāciju par iespējamajiem Valsts ieņēmuma dienesta ģenerāldirektora Dzintara Jakāna pārkāpumiem.

Tikmēr, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, Repše varētu rosināt Jakānu nevis atbrīvot no amata, bet gan rotācijas ceļā iecelt kādā citā postenī, ko var izdarīt arī bez viņa piekrišanas.

Tā kā pastāv liela iespēja, ka Jakāns savu atbrīvošanu no amata apstrīdēs tiesā, turklāt daļa politiķu bažījas, ka viņš tiesā varētu arī uzvarēt, tiekot izvērtētas iespējas Jakānu rotācijas ceļā iecelt citā postenī. Kā norāda aģentūras LETA avoti, rotāciju tiesā ir daudz grūtāk apstrīdēt nekā atbrīvošanu no amata, kur ir jābūt dzelžainiem pierādījumiem, ka persona tiešām ir nodarījusi kaitējumu valsts civildienestam.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, ZZS kopumā sliecoties neatbalstīt Jakāna nomaiņu, kas arī esot iemesls, kāpēc "Jaunais laiks" meklējot citas iespējas, kā Jakānu nomainīt VID vadītāja amatā, un izvērtē rotācijas iespējas. Tautas partija jau ir paziņojusi, ka neatbalstīs Jakāna nomaiņu, sekojoši Repšes iecerei par Jakāna atbrīvošanu valdībā pietrūkst balsu.

Kā ziņots, nākamās nedēļas, 19.janvāra, valdības darba kārtībā iekļauts finanšu ministra Repšes virzīts jautājums par Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora Jakāna atbrīvošanu no amata.