Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: lata devalvācija netiek un netiks apsvērta

Finanšu ministrs aicina izbeigt jebkādas diskusijas par lata stabilitāti un norāda, ka lata devalvācija kā risinājums ekonomikas izaugsmei valdībā netiek un netiks apsvērts, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

Viņš arī uzsver, ka pasaules ekonomistu viedokļi dalās šajā jautājumā, tāpēc viņu paziņojumi sabiedrībai nav jāuztver kā vienīgā patiesība.

Neskatoties uz pašreizējo ekonomisko situāciju mūsu valstī, mūsu nacionālā valūta – lats ir stabils Latvijas ekonomikas pamats un valdība strādā pie valsts nelietderīgo izdevumu būtiskas samazināšanas, nevis pie lata devalvācijas. Lata stabilitāte ir viens no mūsu prioritārajiem uzdevumiem, tādēļ jebkāda lata stabilitātes mazināšana būtu bezmērķīga un ļoti negatīvi ietekmētu mūsu tautsaimniecību kopumā, nevis dotu pozitīvu rezultātu, saka ministrs.

Viņš atgādina, ka Latvijas sabiedrība, tostarp skolotāji, pensionāri, uzņēmēji un pārējie finansiāli tikai zaudētu no lata devalvācijas daudz vairāk nekā iegūtu. Turklāt Latvijas valdība un starptautiskie finanšu donori vienprātīgi atbalsta esošā lata piesaistes kursa saglabāšanu, uzskatot to par būtisku nosacījumu Latvijas izvirzīto mērķu sasniegšanai.

Gan Latvijas valdības vēstulē Starptautiskajam valūtas fondam, gan Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmā, gan saprašanās memorandā ar Eiropas Komisiju fiksētais lata kurss tiek minēts kā stabilas monetārās politikas pamats.

Tāpat valdība par vienu no stratēģiskajiem mērķiem noteikusi pēc iespējas ātrāku eiro valūtas ieviešanu Latvijā, par vēlāko termiņu nosakot 2014. gadu.