Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rubiks: zeki no manas krūzes dzēra spirtu

Kāds Latvijas Radio klausītājs, kurš pirms kāda laika nonācis ieslodzījuma vietā, lai izciestu sodu, vaicāja Eiropas Parlamenta (EP) deputātam Alfrēdam Rubikam, vai 78 santīmi dienā, kas atvēlēti cietumnieku ēšanai, neesot par maz.

Rubiks piekrita kādreizējam ieslodzītajam. Viņš dalījās savā pieredzē. «Man ir pieredze cietumos, kad katrs zeks varēja ienākt kamerā,» teica Rubiks un piebilda: «Arī pie manis nāca, lai dabūtu lieku krūzīti, lai dzertu spirtu».

«Bija jādzer [ar zekiem] kopā. Ja nē, tad biji stukačs,» stāstīja Rubiks. Dažiem viņa tābrīža cietuma biedriem regulāri tika atņemtas drēbes un apavi. Tādā veidā Rubikam gan pāri neviens neesot darījis.

Eiroparlamentārietis Rubiks tāpat uzsvēra, ka arī likums nosaka to, ka cilvēkam, kuram piespriests ieslodzījums tiek atņemta tikai brīvība. Rubiks uzskata, ka nav pareizi padarīt cietumnieku dzīvi par elli.