Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Saskaņas centrs» varētu paplašināties ar vēl divām partijām

Apvienībai «Saskaņas centrs» (SC) patlaban norit sarunas ar vēl diviem politiskajiem spēkiem, kas priekšvēlēšanu laikā izteikuši vēlmi iekļauties apvienībā.

To aģentūrai BNS pastāstīja SC valdes loceklis un Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Politiķis gan pagaidām - līdz sarunu noslēgumam - atturējās nosaukt šīs partijas, taču apliecināja, ka ar divām pārrunas tik tiešām aktīvi notiek.

«Arī «Saskaņas centrs» kā apvienība joprojām ir atvērts citām partijām, kas izsaka šādu vēlmi... un tādas ir vairāk nekā divas,» teica deputāts.

Runājot par jaunveidojamo partiju apvienības iekšienē, ar ko iecerēts konsolidēt SC sadrumstaloto sastāvu, Urbanovičs joprojām apstiprināja, ka arī Daugavpils pilsētas partija (DPP) kā ceturtā izteica vēlmi pievienoties, taču tas praktiskai darba plānošanai nācis nedaudz par vēlu. Līdz ar to par DPP pievienošanu jaunajai partijai «Saskaņa» tiks lemts pēc šīs partijas dibināšanas.

«Daugavpils pilsētas partija izteica politisku lēmumu, bet drusku novēloti. ..Tādēļ būs nedaudz jāpagaida, kad nodibināsies partija, un tad varēs runāt tālāk,» paskaidroja SC līderis.

Pagaidām jauno partiju apņēmušās veidot trīs no SC sastāvā esošajām piecām partijām - Urbanoviča vadītā Tautas saskaņas partija, Rīgas domnieka Sergeja Dolgopolova partija «Jaunais centrs» un bijušā Latvijas Grāmatniecības arodu savienības valdes priekšsēdētāja Egila Rutkovska vadītā Sociāldemokrātiskā partija.

Vienīgā, kas šādu nodomu nav paudusi, ir Alfrēda Rubika vadītā Latvijas Sociālistiskā partija.

Urbanovičs arī apstiprināja, ka patlaban norit darbs pie Ētikas kodeksa izstrādes jaunajai partijai.

«Mums būs liela partija un ļoti daudz cilvēku - turpat vai desmit tūkstoši kopā... partijai ir svarīgi izstrādāt savus morālos kritērijus,» šādu ieceri paskaidroja politiķis.

Viņš arī pastāstīja, ka ētisko principu uzturēšanai jaunajā partijā būs arī īpaša institūcija - vairāki cilvēki, kuri pildīs ombuda funkcijas.

«Tās būs autoritātes, cilvēki, kuru viedoklī ieklausās visi neatkarīgi no kāda likuma, statūtiem,» klāstīja Urbanovičs. Viņš apliecināja, ka ir jau idejas par vairākiem kandidātiem, bet politiķis nevēlējās patlaban nosaukt šos cilvēkus, uzsverot, ka šajos amatos ievēlēs demokrātiskā ceļā, katram dodot iespēju pieteikt un arī paust atbalstu vienam vai otram pretendentam.

Urbanovičs vēlreiz arī apstiprināja, ka uz Saeimas vēlēšanām deputātu kandidātu saraksts tiks pieteikts apvienības, nevis jaunveidojamās partijas vārdā, iekļaujot visus pārstāvjus.

«Mēs nemānīsim vēlētāju,» par kandidātu saraksta plānošanu runājot, piebilda deputāts.

Jau vēstīts, ka jūnija beigās trīs no piecām SC esošajām partijām paziņoja par ieceri veidot vienotu Sociāldemokrātiski politisko partiju «Saskaņa».

Augusta nogalē Urbanovičs pavēstīja, ka pievienoties jaundibināmajai partijai pēc nelielas pārdomu pauzes nolēmusi arī Daugavpils pilsētas partija (DPP).

Arī pēc reorganizācijas turpinās pastāvēt apvienība «Saskaņas centrs», kurā darbosies gan jaundibināmā apvienotā partija, gan pārējie SC līdzšinējie biedri.