Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sporta treneri šomēnes strādā bez līgumiem

Lai arī likvidēto sporta skolu funkcijas sporta federācijām bija plānots nodot jau no 1. janvāra, joprojām nav parakstīti līgumi par treneru nodarbināšanu un mācību procesa turpināšanu, ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) pārmet Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), ka visas formalitātes nav nokārtotas laikus un jau divas nedēļas sporta treneri strādā bez atbilstošiem līgumiem. Ministrija sola tos noslēgt nākamās nedēļas laikā un treneriem izmaksāt atalgojumu arī par janvāra sākumā notikušajām nodarbībām.

Pērnā gada nogalē valdība pieņēma lēmumu likvidēt valsts aģentūru statusā esošas sporta skolas un no 1. janvāra to funkcijas nodot atbilstošo sporta veidu federācijām, Izglītības kvalitātes valsts dienestam un Murjāņu sporta ģimnāzijai (MSĢ).

«Likvidējot skolas, ministrija solīja procesa nepārtrauktību, bet ar sporta federācijām joprojām nav noslēgti līgumi par treniņu procesa turpināšanu,» stāsta LSFP prezidents Andris Kalniņš. «Ja treneri būtu zinājuši, ka notiks šāda aizkavēšanās, viņi varētu uz laiku stāties bezdarbniekos.»

Kalniņš pārmet IZM vilcināšanos ar līgumu sastādīšanu, aizbildinoties ar citiem darbiem. Viņš ir pārliecināts, ka tieši ministrijai jāuzņemas atbildība, ka divas nedēļas sporta treneriem nākas strādāt bez līguma par atalgojuma saņemšanu. Likvidēto sporta skolu audzēkņiem treniņu process gan nav pārtraukts, norāda Kalniņš.

IZM Sporta departamenta direktore Agra Brūne stāsta, ka katras aģentūras likvidācija ir skatīta atsevišķi un neviens bērns «uz ielas nav nonācis». Piemēram, Lietišķo sporta veidu centrā «Kleisti», Specializētajā airēšanas sporta skolā un Latvijas Bērnu un jaunatnes kamaniņu sporta skolā mācību process nav pārtraukts, un arī audzēkņu skaits nav mainījies. Tās ir pievienotas MSĢ. Savukārt skolās, kuru funkcijas nodeva federācijām, galvenokārt trenējās jaunieši, kas iekļauti attiecīgo sporta veidu izlasēs.

«Radusies situācija ir pavisam normāla, un nav nepieciešams satraukties, jo bērni var trenēties un pedagogi saņems atalgojumu par visu janvāri,» sola Brūne. «Turklāt visiem likvidēto skolu treneriem izmaksātas kompensācijas, kuru apmērs ir līdzvērtīgs viena gada atalgojumam, lai arī reāli neviens no viņiem darbu nezaudē.»

Brūne uzsver, ka līgumos ar sporta federācijām ir strikti noteikts, ka piešķirtais finansējums jāizmanto treneru atalgojumam. Tāpat noteikts likmes apmērs par treneru darba slodzi, tāpēc naudu citiem mērķiem izlietot nevarēs. Lai nodrošinātu finansējumu izlietojuma atbilstību paredzētajiem mērķiem, IZM slēgs trīspusēju līgumu ar LSFP un katru attiecīgo sporta federāciju.

IZM Komunikācijas nodaļas pārstāve Inta Stīpniece skaidro, ka līgumu nevarēja slēgt, pirms sporta nozares budžets nebija apstiprināts Finanšu ministrijā un Latvijas Nacionālajā sporta padomē. Tagad ir veikti visi nepieciešami priekšdarbi, lai tos varētu parakstīt nākamās nedēļas laikā.