Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk ražot tīrīšanas līdzekli no govs mēsliem

Divas ar jogu aizrāvušās sievietes nolēmušas sākt Latvijā vēl nebijušu biznesu - tīrīšanas līdzekļa ražošanu no govs mēsliem.

Viena no uzņēmējām Nadežda Haritonova laikrakstam «Dienas Bizness» stāsta, ka klausoties dažādas lekcijas un lasot grāmatas, pamanījusi, ka govs tiek īpaši godāta un Indijā ar govs mēsliem tiek mazgātas tempļu grīdas un sienas.

Arī viņa nolēmusi to izmēģināt un izmazgājusi mājās grīdas. Rezultāts esot bijis patīkams - bijusi ļoti svaiga sajūta, it kā dzīvoklis būtu tikko vēdināts.

«Es arī izmazgāju un man ļoti iepatikās tā sajūta - ir svaigums un viegli elpot,» stāsta uzņēmēja.

Savukārt pērnā gada nogalē viņai radusies ideja govs mēslu pulveri piedāvāt kā oriģinālu dāvanu īpaši pilsētniekiem, kuriem tuvumā nav govju, kuru mēslus varētu izmantot.
Viņa skaidro, ka Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kuri interesējas par jogu, ajūrvēdu un austrumu zinībām un šis produkts viņiem nav svešs.

Sākotnēji bijusi deja importēt šo pulveri no Indijas, taču vēlāk nolemts pārstrādāt govs mēslus pašu spēkiem.

Divu svētku nedēļu laikā, kopš šis pulveris bija pieejams vairākos interneta un parastajos veikalos, nopirkti 150 šādi pulvera maisījumi. Tomēr uzņēmējas raugās jau uz Krievijas tirgus pusi, jo, piemēram, Maskavā esot interese par šo produktu.