Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sudraba šajā politiskajā situācijā sevi kā premjeru neredz

Valsts kontroliere Inguna Sudraba patlaban nevēlas un, saglabājoties esošajai politiskajai videi, arī nevēlētos pretendēt uz valdības vadītāja amatu.

To aģentūrai BNS apliecināja Sudraba, norādot, ka patlaban publiskajā telpā izskanējusī informācija par viņas iespējamo gatavību ieņemt premjera amatu ir izrauti argumenti no kopējā sarunas konteksta.

«Man vaicāja, vai noteiktos zināmos apstākļos varētu, un es atbildēju, ka ne,» sacīja valsts kontroliere, piebilstot, ka uz jautājumu, ar kādiem nosacījumiem varētu pretendēt, viņa hipotētiski mēģinājusi paskaidrot, kas ir viņai personīgi svarīgi principi.

«Paskaidroju - ja būtu tāds [politiskais] spēks, kas būtu jauns un spētu pārliecināt, varbūt varētu izvērtēt šādu iespēju,» piebilda Sudraba. Taču viņa apliecināja, ka nekādā gadījumā to neapsvērtu saistībā ar jebkuru no jau esošajām partijām vai apvienībām un arī nevienu no jaunajiem politiskajiem spēkiem līdz šim nav iepazinusi.

«Nevaru iet pret savu sirdsapziņu,» runājot par pašreizējām partijām, uzsvēra valsts kontroliere.

Lūgta sīkāk komentēt savu argumentu, ka tikai pilnīgi jauns politiskais spēks, kura «vārdi sakristu ar darbiem», varētu likt viņai pārdomāt iesaisti politikā, Sudraba paskaidroja, ka ar to domājusi šādu cilvēku iepriekšējo profesionālo darbību.

«Jebkuru grupu veido cilvēki, un tā būtu katra indivīda līdzšinējā profesionālā pieredze,» teica Valsts kontroles vadītāja.

«Katrs cilvēks jau izvērtē, vai es varu un ko vēl varu izdarīt šajā vietā [amatā],» savu iepriekš atzīto pieļāvumu par iespējamām pārdomām attiecībā uz iesaisti politikā papildināja valsts kontroliere. Viņa uzsvēra, ka nav no tiem cilvēkiem, kas, jūtot bezspēcību, varētu aizbraukt no valsts, taču pretendēšanu uz Ministru prezidenta amatu viņa gan nopietni nav apsvērusi.

Sudraba nedēļas nogalē intervijā telekompānijas TV5 raidījumam «7 ziņas» atzinusi, ka būtu gatava uzņemties valdības vadītāja amatu vai pretkrīzes programmas ieviešanu. Taču valsts kontroliere kategoriski noraida iespēju, ka varētu pievienoties kādam no pašreizējiem politiskajiem spēkiem. Viņa būtu gatava sadarboties tikai ar jaunu politisku spēku, turklāt tikai tad, ja to veidotu cilvēki, kuri māk ne tikai skaisti runāt, bet arī ar darbiem pierāda sevi.