Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers pārmet tiesnešiem nevēlēšanos solidarizēties ar sabiedrību

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) pauž pārliecību, ka nākamgad, kad tiesnešiem būs jāizmaksā «iesaldētās» algas pilnā apmērā, tās būs daudz lielākas nekā citās valsts pārvaldes jomās.

Sarunā «Radio SWH» premjers sacīja, ka pozitīvākais tiesas lēmumā ir tas, ka pilnas algas būs jāizmaksā tikai nākamajā gadā. «Tas ir pozitīvi, jo neietekmēs šī gada budžetu,» sacīja premjers.

Dombrovskis arī nošķir Satversmes tiesas lēmumu pensiju lietā no lēmuma attiecībā uz tiesnešu algām. «Tur [pensiju lietā] Satversmes tiesas vadītājs Gunārs Kūtris atzina, ka izjutis milzīgu sabiedrības spiedienu. Šajā gadījumā rodas jautājums, vai tiesneši krīzes situācijā ir gatavi solidarizēties ar citiem cilvēkiem?» – tā premjers.

Jau tagad tiesnešu algas ir konkurētspējīgas, bet nākamgad disproporcija attiecībā uz citām valsts pārvaldes jomām būšot ievērojama, uzskata premjers.

Tiesnešu algu «iesaldēšana» neatbilst Satversmei.