Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VK: Robežsardzes koledžā neracionāli izlieto valsts līdzekļus

Iekšlietu ministrija (IeM) nav izvērtējusi, kā iespējami efektīvāk vadīt un finansēt tās padotības iestāžu pakļautībā esošās koledžas, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK), portālam «Apollo» pavēstīja VK pārstāve Egita Diure.

Valsts robežsardzes koledžas pārvaldes struktūra ir neracionāla, un līdz ar to arī valsts līdzekļi tiek izmantoti neefektīvi.

Koledžas direktora un trīs vietnieku pārraudzībā ir izveidotas 34 dažādas struktūrvienības. VRS koledžā dažādo atbalsta struktūrvienību skaits ir trīs reizes lielāks nekā Valsts policijas koledžā un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā. Savukārt amata vietu skaits atbalsta struktūrās VRS koledžā ir divas reizes lielāks kā VP koledžā un trīs reizes lielāks kā UCA koledžā.

VRS koledža nav veikusi pietiekamus līdzekļu ekonomijas pasākumus. Lai arī 2009.gadā līdz ar valsts taupības noteikumiem VRS koledžas kopējie izdevumi tika samazināti par aptuveni 40% (1 134 623 lati), salīdzinot ar 2008.gadu, pērnā gada 9 mēnešos atalgojumiem paredzētie līdzekļi jau izlietoti 83,4% apmērā no plānotā, bet precēm un pakalpojumiem - 83,6%. Lai nodrošinātu VRS koledžas darbību, papildus novembrī VRS koledžai piešķirti līdzekļi 86 381 lata apmērā.

VK secinājusi, ka valdības lēmumu par izdevumu samazinājumiem IeM nav izpildījusi pēc būtības, jo Iekšlietu ministrija, lai nodrošinātu valsts budžeta līdzekļu izdevumu samazinājumu atbilstoši Ministru kabineta lēmumam, samazināja izdevumus apmācību poligona «Janapole» rekonstrukcijas darbu finansējumam par 1 551 582 latiem, bet 2009.gada pēdējā ceturksnī lūdza piešķirt papildu finansējumu no valsts budžeta 362 744 latu apmērā poligona «Janapole» rekonstrukcijas darbu apmaksai.

IeM profesionālās izglītības koncepcija nenosaka nepieciešamo nozares speciālistu skaitu un to attiecīgo profesionālo izglītību, kā arī VRS nav noteikta kārtība un kritēriji, kā tiek plānots uzņemamo studentu kopējais skaits un līdz ar to pastāv risks, ka iekšlietu sistēmā vajadzīgie speciālisti netiks sagatavoti un valsts budžeta līdzekļi profesionālai apmācībai netiks izlietoti efektīvi.

Pretēji normatīvajam regulējumam VRS koledžā pērn uzņemti 72 kadeti, kā arī ne IeM, ne VRS nav noteikusi uzņemamo reflektantu skaitu valsts finansētā 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā «Robežapsardze» nepilna laika studijām.

VRS koledžā darbā pieņemti volejbola izlases komandas galvenais treneris un četri volejbolisti, divi biatlonisti, viens motobraucējs un viens džudists. VK atklājusi, ka Sporta un fiziskās sagatavošanas nodaļā pieņemtais treneris un sportisti mācību procesā nepiedalās, līdz ar ko pastāv risks, ka valsts līdzekļi, izmaksājot trenerim un sportistiem darba algu, 120 099 latu apmērā izlietoti nepamatoti.
 
Likumības revīzija «Valsts robežsardzes koledžas darbības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām» veikta par laika posmu no 2008.gada 1.janvāra līdz 2009.gada 1.septembrim.