Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai Biedriņam jāmet soda metieni «no apakšas»?

«Tas puisis ir «garām»,» pievēršoties Andra Biedriņa soda metieniem, tiešs ir raidījuma «Pardon the Interruption» (redzams «ESPN America» kanālā) vadītājs Tonijs Kornhaizers, piebilstot, ka Biedriņam jāmēģina mest soda metieni «no apakšas».

Pirmdienas vakara mačā pret Čikāgas «Bulls» Biedriņš realizēja tikai vienu no septiņiem soda metieniem, taču, kas vēl briesmīgāk, vienīgais trāpītais soda metiens bija viņam pirmais no 14 izmestajiem šajā sezonā.

«Viņa soda metieni ir vairāk grūdieni, nevis metieni,» norāda «San Francisco Chronicle» žurnālists Džons Šī. «Viņam pietrūkst atbilstošas tehnikas, ritma un metiena izjūtas. Viņa metiens bieži vien ir pilnībā bez trajektorijas un bumba no stīpas nekad neatlec uz augšu.»

«Manā trenera karjerā nekad nav bijis tik slikta soda metienu izpildītāja,» bēdīgi secina Goldensteitas «Warriors» galvenais treneris Dons Nelsons. «Esmu visu kaut ko izdomājies un visu izmēģinājis, taču šķiet, ka man būs jāsadzīvo ar faktu, ka viņš nekad labi nemetīs soda metienus.»

Tāpat kā pustālos metienus.

«Viņš ir izmetis vienu pustālo metienu kopš sāka spēlēt pie mums, turklāt es viņam piespiedu to darīt,» atceras Nelsons. «Es izstrādāju sadarbību un teicu: «Tagad tev būs jāmet pustālais metiens, gribi to vai nē.» Viņš izmeta, netrāpīja un tas ir vienīgais pustālais, kuru atceros viņa izpildījumā.»

2007./2008. gada sezonā, kad Biedriņš ar 63% bija labākais NBA metienos no spēles, viņš 531 no 543 metieniem izdarīja no soda laukuma. Pustālā metiena trūkumu latviešu centrs vēl spēj kompensēt ar cīņu par bumbām un darbību aizsardzībā, taču soda metieni ir pavisam cita lieta. Biedriņa karjeras rādītājs soda metienos ir 52,3%, Šakīlam O'Nīlam - 52,8%.

«Daudzi dažādi treneri centušies man uzlabot precizitāti no soda metienu līnijas, taču tas nav izdevies,» secina Biedriņš. «Tā ir arī psiholoģiska problēma. Kad dodos izpildīt «sodiņus», mana galva ir pilna ar dažādām domām. Tā ir bijusi mana problēma visas karjeras laikā. Man jākoncentrējas un jāizmet no galvas viss liekais, kad izdaru metienu.»

Vai Biedriņam mēģināt soda metienus mest «no apakšas»?

«Ja es būtu Biedriņš, es tā darītu,» norāda Nelsons. «Daudziem spēlētājiem tas šķiet dīvaini vai sievišķīgi, taču sevišķi sliktiem soda metienu izpildītājiem tas ir risinājums.»

Tomēr Biedriņš komandas galvenajam trenerim otrdienas treniņā norādīja, ka centīsies mest tā, kā to darījis pagājušajā sezonā, kad realizēja 55% soda metienu. Biedriņš atklāj, ka vasarā Latvijas izlasē izmēģinājis citu soda metiena tehniku, taču tā bijusi kļūda.

Leģendārais basketbolists Riks Berijs arī savulaik ieteicis Biedriņam mest «no apakšas», taču latviešu centra spēlētājs tam nav piekritis. «Es izmēģināju, taču acīmredzot tas man nederēja. Man jau tagad, metot «sodiņus», trūkst pārliecības par sevi, bet metot «no apakšas» es pazudētu tās pēdējās paliekas.»

Andra komandas biedrs Vladimirs Radmanovičs uzskata, ka pie visa vainīgi nepareizi ielikti pamati. «Ja pierodi pie slikta paraduma, tad grūti no tā tikt vaļā. Neviens nav centies viņam parādīt pareizāku veidu, kā mest soda metienus. Viņam vienkārši jāaizmirst par visu pārējo un vienu vasaru jāvelta soda metienu precizitātes uzlabošanai, cik vien tas iespējams.»

Biedriņš uzsver, ka tieši tāds ir viņa plāns. «Man tas ir jādara un es ar nepacietību to gaidu.»