Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā mazinājusies interese par viesstrādniekiem

Latvijas darba devēju interese par ārvalstu darbaspēka piesaistīšanu no citām valstīm pagājušā gada laikā ir būtiski samazinājusies, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) jaunākie statistikas dati.

Ja 2008. gadā NVA filiālēs apstiprināti 2913 darba izsaukumi, tad pagājušajā gadā šādu izsaukumu bijis divas ar pusi reizes mazāk – 1156. NVA norāda, ka pieprasījums pakāpeniski samazinājies visa gada laikā un ceturtajā ceturksnī izsaukumu bijis vismazāk – ja pirmajos trīs ceturkšņos tādu bijis vairāki simti, tad pēdējā ceturksnī vien 163.

Visvairāk izsaukumi apstiprināti strādniekiem no Ukrainas – 659 (2008. gadā tādu bijis 1087), otrs lielākais skaits bija no Krievijas – 181 izsaukums. Tāpat darba devēji piesaistījuši 46 strādniekus no Indijas, 31 strādnieku no Ķīnas, 13 no Taizemes un deviņus no Uzbekistānas.

Šie strādnieki pārsvarā nodarbināti apstrādes rūpniecībā, transporta/uzglabāšanas nozarē, ēdināšanas nozarē, būvniecībā, izklaides, veselības un citās nozarēs.

NVA prognozē, ka, pastāvot augstam bezdarba līmenim, darba devēji 2010.gadā varēs veiksmīgi atrast vajadzīgos darbiniekus un aizpildīt brīvās darba vietas ar vietējiem darbiniekiem, ārzemniekus uzaicinot strādāt tikai specifiskās jomās. Sākoties ekonomikas izaugsmei, ārzemnieku skaits proporcionāli varētu pieaugt, tomēr prognozēt strauju ārzemnieku skaita pieaugumu 2010.gadā būtu pāragri.