Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atalgojuma dēļ darbu varētu pamest vairāki AM ierēdņi

Lai gan situāciju patlaban nevar saukt par kritisku, diezgan daudzi Aizsardzības ministrijas ierēdņi līdz ar algu samazinājumu domā par došanos prom, meklējot darbu gan NATO un Eiropas Savienības (ES) iestādēs, gan citur.

To aģentūrai BNS norādīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts. Viņš atzina, ka arī pašam, iespējams, nākotnē vajadzēs apsvērt šādu iespēju, jo atalgojums viņam samazināts ļoti daudz, bet jāatmaksā kredīts, kas paņemts, rēķinoties ar toreizējo algu. Par «tūlītējām darbībām» jaunas darba vietas meklēšanā gan viņš patlaban nedomājot, tomēr, ja situācija ilgāku laiku nemainīsies, to vajadzēs darīt.

«Vēl gadu tas nav ļoti aktuāls jautājums, bet, protams, es skatos, kā ir ar finanšu situāciju, un, ja nekas neuzlabosies, būs jādomā, ko darīt,» viņš klāstīja.

Savukārt, runājot par kopējo situāciju un noskaņu ministrijā līdz ar algu samazinājumu, valsts sekretārs pastāstīja, ka tikko atlūgumu iesniedzis viens no departamenta direktoriem un arī daudzi citi labi speciālisti patlaban domā par darbavietas maiņu. Lielākoties tie ir gados jaunāki ierēdņi, kas varētu dabūt darbu gan NATO un ES iestādēs, gan citviet.

«Vēl tas nav kritiski, bet arī bruņotajos spēkos ir līdzīga situācija, ka to karavīru skaits, kas vēlas atvaļināties, strauji palielinās.. Ja tendence turpināsies, tad, protams, kvalitāte, ko varēs radīt šajā ministrijā, samazināsies,» uzsvēra Sārts.

Iepriekš portāls «diena.lv» vēstīja, ka Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, lai segtu hipotekārā kredīta saistības (aptuveni 105 000 latu), pieļāvis, ka varētu pamest amatu, lai citur nopelnītu vairāk naudas. Saskaņā ar 2008.gada valsts amatpersonu ienākumu deklarācijas datiem Sārtam pašlaik pieder pieci īpašumi un ir aptuveni 17 tūkstošu latu uzkrājumi.

Sārtam uzņemoties valsts sekretāra pienākumus, viņa atalgojums bija 2700 latu, bet saskaņā ar jauno atalgojumu skalu tas ir 1700 latu. Sārtam ir četri bērni un sieva, kura ir bezdarbniece. Papildu ienākumu viņam neesot.