Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rasnačs: jārada apstākļi, lai cittautieši spētu latviski domāt

«Manuprāt, izglītības iestādē jāveido tādi apstākļi, lai citu tautību audzēkņi spētu pilnībā saprast, kas tā par valsti, kurā viņi dzīvo, kas ir latviešu valoda. Īsi sakot – lai viņi spētu latviski domāt,» tā uzskata Saeimas sekretārs Dzintars Rasnačs (TB/LNNK).

Viņš intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» norāda, ka nav pietiekams ar bilingvālo izglītību skolās. Viņaprāt, ir jāveido tāda garantija, kāda ir lielākajā daļā Eiropas valstu, proti, valsts un pašvaldības finansē obligāto izglītību tikai valsts valodā

«Fakultatīvais kurss, dažādas minoritāšu programmas lai nāk caur nevalstiskā bloka atbalstu,» saka Rasnačs.

Deputāts norāda, ka ir nepieciešams viens liels priekšlikums, kas garantētu latviešu valodas pastāvēšanu un attīstību nākotnē, drošību, ka latviešu valoda dzīvo un dzīvos.

«Analizējot valodas stāvokli četrās galvenajās sadzīves jomās, var redzēt, ka valsts pārvaldē tas ir apmierinošs, komercdarbībā vairāk neapmierinošs nekā apmierinošs, medijos ļoti neapmierinošs, izglītības jomā apmierinošs, bet ļoti vājā līmenī,» informē politiķis.