Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai tauta var ietekmēt valdības lēmumus?

Jau tūkstošiem Latvijas iedzīvotāji ir parakstījuši petīciju AIZLIEGT izmaksāt «PAREX» kreditoriem mūsu naudu. Februārī ir sagaidāms kārtējais maksājums «Parexam» ap 310 miljonu eiro no mūsu naudas! Tauta var parādīt savu spēka pārākumu pret valdības pārstāvjiem, šajā petīcijā.

Mūsu valdības darbinieki ir jau izlietojuši skandalozajā «Parex bankā» 700 miljonu Latu. Valdība to skaidro ar nepieciešamo palīdzību Latvijas ekonomikai. Bet, vai tiešām? Tā nauda, ko valdība ieguldīja «Parex bankā» tika aizskatīta projām uz ārzemēm, pārsvarā Krievijas un Ukrainas «īpašajiem» klientiem. No katras ģimenes Latvijā, kurā ir pieci ģimenes locekļi, valsts atņēma 1 600 latu! Lūdzu, paskaidrojiet, kā tieši šī nauda palīdzēja Latvijai un vai Latvijai nebūtu bijis labāk, ja valsts katrai ģimenei ļautu paturēt šo summu, nevis krīzes laikā būt tik izšķērdīgiem...valstij ir jāatļauj bankrotēt neveiksmīgiem uzņēmumiem, atstājot tukšā to īpašniekus kā sodu par nepareizi pieņemtajiem lēmumiem, bet ne tos glābt, atņemot naudu visiem pārējiem iedzīvotājiem, kas cītīgi strādā izglītībā vai medicīnā.

http://www.gopetition.com/online/33408.html

Valdība ir gatava iedot vēl vairāk naudas no mūsu budžeta, atkal aizņemoties 2010. gadā papildus 3 miljardus eiro no Starptautiskā Valūtas Fonda un citiem aizdevējiem, lai glābtu «Parex banku» un citas finanšu iestādes, kas šo naudu nosūta saviem kreditoriem.

Viens no minētajiem paskaidrojumiem no valdības darbiniekiem, kāpēc glābt tieši «Parex banku» bija tas, ka «Parex» bija otra lielākā banka Latvijā. Tā nav taisnība. Pareizi būtu  salīdzināt vai nu  Latvijas iedzīvotāju depozītus bankā, protams, izņemot esošo īpašnieku un citu oligarhu naudu, vai ari banku kapitālu. Pēc abiem minētajiem rādītājiem «Parex banka» bija gandrīz nenozīmīga Latvijas ekonomikai.

www.kargins.com

Latvijas Bankas vadība, kurai būtībā ir jāaizstāv mūsu tautas intereses, un Latvijas Valdība zināja, ka «Parex banka» bija tukša un neko nedarīja. Un vēl, pēc D. Kristmasa kunga vārdiem, «Parex» izmantoja Latvijas Finanšu Policiju kā maksas pakalpojumu, lai izraidītu viņu no Latvijas, kad viņš mēģināja ziņot citām bankām un iestādēm par atklātajām nelikumībām.

Tas nozīmē, ka pastāv augsta varbūtība, ka no 2004. gada un vēl šobaltdien valdība vairs neaizstāv Latvijas tautas intereses, bet kāda cita sabiedrotā intereses.

Kopsavilkumā:

1. Iespējams, ka valdība vairs neaizstāv mūsu tautas intereses un līdz ar to vairs nav pilnvarota tautas vārdā pieņemtu lēmumus, dot vai nedot «Parex bankai» mūsu naudu – svarīgākie jautājumi turpmāk valdībai jānodod referendumā, kamēr tauta atkal sāks uzticēties valdībai; 

2. «Parex bankas» nākotnes vērtība, ko Latvijas valsts varētu atgūt atpakaļ iespējams būs daudz zemāka nekā tajā iemaksātās summas. Valdība šo faktu zināja jau pirms lēmums tika pieņemts;

http://www.gopetition.com/online/33408.html

Un, gadījumā, ja šogad kāds deputāts Saeimā balsos par šo Februāra izmaksu «Parex» vai citām līdzīgām izmaksām, tad piefiksēsim un publiskosim, kuri to izdarīja pret mūsu tautas gribu un pret mūsu valsts interesēm.