Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeima uzdod valdībai aizņemties finanšu līdzekļus

Saeima pēc garām debatēm ceturtdien atbalstīja lēmumuprojektu par uzdevumu valdībai aizņemties finanšu līdzekļus starptautiskā aizņēmuma programmas ietvaros.

Par lēmumprojektu balsoja 54 deputāti, 22 bija pret, bet trīs parlamentārieši balsojumā atturējās.

Pirms balsojuma tribīnē kāpa premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) un uzsvēra, ka nekādi jauni un nepatīkami pārsteigumi Latvijas sabiedrību šajā gadā negaida, un šogad varētu iztikt arī bez budžeta grozījumiem. Viņš aicināja deputātus balsot par šo lēmumprojektu.

Lēmumprojektā paredzēts: lai turpinātu saņemt starptautiskā aizņēmuma programmas līdzekļus ar mērķi mazināt finansiālās un ekonomiskās krīzes radītās sekas, Saeima uzdod Ministru kabinetam aizņemties finanšu līdzekļus no Starptautiskā Valūtas fonda un citiem starptautiskajiem aizdevējiem.

Kopējā starptautiskā aizņēmuma programmas summa nedrīkst pārsniegt 7,5 miljardus eiro (5,26 miljardus latu). Lēmumprojektā paredzēts, ka aizņēmums izmantojams valsts budžeta deficīta finansēšanai, finanšu sektora stabilitātes nodrošināšanai, valsts parāda refinansēšanai un valsts budžeta aizdevumiem.

Pilnvarojums nepieciešams, atsaucoties uz Satversmes tiesas spriedumu, kurā tika teikts, ka valdībai vajadzēja saņemt Saeimas atbalstu sarunām ar starptautiskajiem aizdevējiem.