Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būvvalde apturējusi LVRTC sakaru torņa būvniecību Ērgļu ielā

Rīgas pilsētas Būvvalde apturējusi Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) sakaru torņa būvniecību Ērgļu ielā, aģentūrai LETA apstiprināja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pētersone.

Paredzēts, ka tornis būs aptuveni 70 metrus augsts.

Būvatļauja apturēta pēc iedzīvotāju protestu iesniegšanas. «Situācija ir juridiski sarežģīta,» atzina Pētersone.

2003.gada oktobrī Būvvalde akceptēja sakaru torņa izbūvi Ērgļu ielā 7. Būvprojekta sastāvā bija iekļauts elektromagnētiskā lauka intensitātes aprēķins, kartogrammas, kā arī paredzamo antenu darbības mērījumu rezultāti, kuri tika veikti antenām atrodoties divas reizes zemāk nekā plānotajā sakaru mastā.

Mērījumu rezultāti parādīja, ka elektromagnētiskā lauka iedarbība ir tikai 5,8% no Latvijas standartā un vienlaicīgi arī Eiropas Padomes rekomendācijā norādītās pieļaujamās normas.

2003.gadā apstiprinātais būvprojekts netika realizēts augsto celtniecības izmaksu dēļ.

2006.gada oktobrī Būvvalde atkārtoti izsniedza plānošanas un arhitektūras uzdevumu, būvprojekta autori pārstrādāja sakaru masta arhitektonisko risinājumu, un 2009.gada 5.oktobrī Būvvaldē saskaņoja būvprojektu, tai skaitā saņemot arī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes atbalstu.

Kā skaidroja Pētersone, publiskās apspriešanas procedūra netika veikta, jo Būvvalde secināja, ka sakaru masts nav klasificējams kā sabiedriski nozīmīga būve un neatbilst Būvniecības likuma definētajiem kritērijiem. 2009.gada 5.novembrī LVRTC saņēma būvatļauju TV sakaru masta būvniecībai.

Pilsētas attīstības departamenta juristi, izvērtējot apstrīdētās TV sakaru masta Ērgļu ielā 7 būvatļaujas likumību, secināja, - lai arī no Elektronisko sakaru tīklu noteikumiem izriet, ka sakaru tīklu ierīkošanu un būvniecību pārzina un kontrolē pašvaldību būvvaldes, tomēr Elektronisko sakaru likums nosaka, ka tā ir direkciju, šajā gadījumā - VAS «Elektronisko sakaru direkcijas», kompetence.

Pētersone norādīja - likumam ir augstāks juridiskais spēks, tādēļ saskaņā ar tā formālo prasību VAS «Elektronisko sakaru direkcijas» pārziņā ir ne tikai sakaru tīklu saskaņojumi, bet arī apjomīgu un atbildīgu būvkonstrukciju būvniecības pārraudzība - būvprojektu saskaņošana un būvatļaujas izdošana.

Saskaņā ar Elektronisko sakaru likumu Rīgas pilsētas būvvaldes izdotā būvatļauja TV sakaru masta būvniecībai ir atzīta par spēkā neesošu. Taču iepriekš minētais likums neparedz šādas būves pieņemt ekspluatācijā, kas savukārt ir jādara pašvaldību būvvaldēm, lai gan to rīcībā nav informācijas par būvniecības procesu un tā dalībniekiem.

Šobrīd, pamatojoties uz Elektronisko sakaru likumu, izbūvējot TV sakaru mastu Ērgļu ielā 7, piemērojama elektronisko sakaru tīklu ierīkošanas vai būvniecības procedūra, tas nozīmē, ka saskaņot būvprojektu un saņemt būvatļauju būvniecības darbu uzsākšanai LVRTC nepieciešams vērsties VAS «Elektronisko sakaru direkcijā», skaidroja Pētersone.