Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB jālemj, vai piemērot 250 latu sodu diviem deputātiem

Saeimas vairākums ceturtdien nolēma piekrist divu deputātu Imanta Kalniņa (TB/LNNK) un Staņislava Šķestera (ZZS) saukšanai pie administratīvās atbildības par sievu nodarbināšanu Saeimā.

Lūgumu izdot administratīvai sodīšanai abus deputātus Saeimai nosūtījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, jo abi parlamentārieši par deputātu palīgiem pieņēmuši savas dzīvesbiedres.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā portāls «Apollo» noskaidroja, ka maksimālais sods par šādu pārkāpumu ir 250 latu.

Kalniņa sieva Agra no 2004. līdz 2008.gadam veica deputāta palīga pienākums. 2008.gadā KNAB jau administratīvi sodīja Kalniņu un, veicot atkārtotu pārbaudi, konstatēja, ka arī pēc 2008.gada Kalniņa dzīvesbiedre turpināja pildīt deputāta palīga pienākumus. Kalniņš paskaidrojumā norāda, ka nav atradies reālā interešu konfliktā, «taču, lai izbeigtu visu šo jezgu, esmu izbeidzis darba attiecības ar savu sievu».

Līdzīga situācija ir arī Šķesteram, taču viņš nepiekrīt KNAB izvirzītajam pārkāpumam. «Manai bijušajai palīdzei uz 0,5 slodzēm piedzima dēls Matīss Šķesters, un viņa izmanto likumā paredzētās sociālās garantijas. Uzskatu, ka nav administratīvā pārkāpuma par valsts amatpersonas pilnvaru izmantošanu personiskām un mantiskām vajadzībām,» paskaidrojumā raksta Šķesters.

Arī Šķestera sieva no 2009.gada septembra vairs nav sava vīra palīdze Saeimā.