Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas jāzina latvietim, dodoties uz Olimpiskajām spēlēm Vankūverā

Ārlietu ministrija, rūpējoties par Latvijas Olimpiskās komandas atbalstītājiem XXI Ziemas Olimpiskajās spēlēs Vankūverā, ir sagatavojusi noderīgu informāciju un ieteikumus, kas jāņem vērā Latvijas iedzīvotājiem pirms došanās uz Kanādu.

IECEĻOŠANA KANĀDĀ

Latvijas pilsoņiem, lai ieceļotu Kanādā, vīza nav nepieciešama. Lūdzam  pirms ceļojuma pārliecināties, ka pases derīguma termiņš pārsniedz paredzamās uzturēšanās laiku.

Latvijas nepilsoņiem, lai ieceļotu Kanādā, nepieciešama vīza. Tā kā vīzas saņemšanai nepieciešams laiks, lūdzam vīzu pieprasījumus Kanādas vēstniecībā Rīgā iesniegt laicīgi.

Iebraucot Kanādā, robežkontrole un muitas kontrole ir jāiziet pirmajā lidmašīnas nolaišanās vietā, kur imigrācijas dienesta pārstāvis var norādīt, cik ilgi drīkstat uzturēties Kanādā.

riga@international.gc.ca

DZĪVĪBAS UN VESELĪBAS APDROŠINĀŠANA

Ārlietu ministrija atgādina, ka, ceļojot uz ārvalstīm, nepieciešams nodrošināties ar veselības un dzīvības apdrošināšanas polisi, kas segtu arī repatriācijas izdevumus personas smagas saslimšanas vai nāves gadījumā.

Iesakām informēt jūsu piederīgos vai draugus par apdrošināšanas kompāniju, kurā esat apdrošinājies, norādot arī apdrošināšanas polises numuru un derīguma termiņu.

KĀ RĪKOTIES PASES NOZAUDĒŠANAS VAI NOZAGŠANAS GADĪJUMĀ

Gadījumā, ja persona Kanādā nozaudējusi pasi vai pase ir nozagta, nepieciešams sazināties ar Latvijas vēstniecību Otavā (tālr.: +1-613-238-6014, +1-613-238-6868) vai Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu ārkārtas situācijām + 371 29287398 lai noformētu pagaidu ceļošanas dokumentu – atgriešanās apliecību.

mājaslapā

KĀ RĪKOTIES, JA NOZAGTA NAUDA

Naudas nozagšanas vai nozaudēšanas gadījumā bez iztikas līdzekļiem palikusī persona var, sazinoties ar radiniekiem vai draugiem Latvijā, saņemt naudu ar «Western Union» starpniecību (Latvijā «Western Union» pārstāv Latvijas Pasts un Latvijas Krājbanka).

KĀDOS GADĪJUMOS LATVIJAS VĒSTNIECĪBA VAR PALĪDZĒT

 • gadījumā, ja Jums ārvalstīs nozagts vai nozaudēts ceļošanas dokuments - izsniegt atgriešanās apliecību;
 • ja esat svešā zemē palicis bez naudas – palīdzēt sazināties ar radiniekiem vai draugiem, kas Jums varētu sniegt finansiālu palīdzību un ārkārtas situācijā nodrošināt nepieciešamo naudas līdzekļu pārsūtīšanu ar Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta starpniecību;
 • ja noticis nelaimes gadījums  - informēt par to tuvākos radus, sniegt padomu un palīdzību formalitāšu kārtošanā minētā sakarā;
 • ja esat nonākuši saskarē ar policiju - apmeklēt Jūs ieslodzījumā vietās, kā arī palīdzēt nosūtīt vēstuli radiniekiem vai paziņām.

KĀDOS GADĪJUMOS LATVIJAS VĒSTNIECĪBA NEVAR PALĪDZĒT

 • iejaukties tiesu, policijas un tiesību aizsardzības iestāžu darbībā, ja ārvalstī esat izdarījis likumpārkāpumu;
 • sniegt juridisku konsultāciju;
 • panākt labākus ārstēšanās apstākļus slimnīcā vai ieslodzījuma apstākļus cietumā nekā vietējiem iedzīvotājiem;
 • apmaksāt Jūsu rēķinus par viesnīcu, jurista pakalpojumiem, medicīnisko palīdzību vai segt jebkurus citus rēķinus;
 • kārtot Jums nepieciešamās formalitātes, kas saistītas ar tūrisma organizācijas, aviosabiedrību, banku vai citu iestāžu darbības jautājumiem;
 • sameklēt Jums apmešanās vietu.

SVARĪGI TĀLRUŅA NUMURI ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀS

 • Pirmā palīdzība ārkārtas situācijā
  911 (policija, ugunsdzēsēji, neatliekamā medicīniskā palīdzība)

NODERĪGA INFORMĀCIJA

http://www.vancouver2010.com/

http://www.2010destinationplanner.com

http://travelsmart2010.ca/

http://www.healthlinkbc.ca/kbaltindex.asp

http://www.hellobc.com

http://www.tourismvancouver.com

http://whistler.ca

http://tourismrichmond.com

http://weatheroffice.gc.ca/2010/index_e.html

Lai pierādītu, ka Latvijas sporta fani ir labākie pasaulē, lūdzam jūs ievērot Kanādas likumus un paražas!
Laimīgu ceļojumu!