Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valmieras teātrī tuvojas «Vīns un nezāles» pirmizrāde

5. februārī plkst. 18.30 uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves pirmizrādi piedzīvos režisora Viestura Meikšāna skatuves variants pēc filmu «Amerikāņu skaistums» un «Magnolija» motīviem «Vīns un nezāles». Izrādes veidotāji Viesturs Meikšāns kopā ar scenogrāfu Reini Suhanovu  izrādei piešķir traģikomisku noskaņu ar realitātes šova elementiem.

«Laipni lūgti dīvaino sakritību šovā, kur nav runa par ezotēriku, bet fiziku, vai, precīzāk sakot, par dabas likumiem.» Šī izrāde ir realitātes šovs par vispārākajām pakāpēm. Iedvesmas avots ir filmas «Amerikāņu skaistums» un «Magnolija». Iespējams, ka visas pakāpes un pareizās dzīves veidošanas likumi apstājas pie skaistuma -  to nevar sakārtot, tikai izjust. Kur beidzas prāts, tur sākās bez-prāts, ne-prāts, prāts-no-malas vai arī vienkārši – miers un skaistums.

Izrādes režisors Viesturs Meikšāns atklāj: «Grāmatveikalos ir nopērkama grāmata «The Secret», kas māca cilvēkiem, kā kļūt veiksmīgākiem, ietekmējot savu apziņu. Ideja ir ļoti veselīga un, iespējams, ar pašsuģestiju varam izbraukt ārā no visiem netikumiem un problēmām, kā arī atbrīvoties no pārējā, kas nav mūsu laimes cienīgs. Tikai – vai vispārākajā pakāpē sludinātās patiesības par visekonomiskākajām spuldzītēm, visbiezākajām skropstām un vispareizākajām domām ir vienīgā burvju nūjiņa? Izrādē ironiski runājam par labo domu domāšanu,  taču, galvenokārt, mūs interesē – kas notiek situācijā, kad cilvēks pasaka «nē» dzīvei, kāda tā bijusi līdz šim, un sāk visu no sākuma. Galvenais varonis Leons Burnickis zaudē savu darba un kļūst par Salaveci, kura moto ir: es esmu cilvēks, kam nav ko zaudēt».

«Vīns un nezāles» ir gandrīz-parodija-gandrīz-komēdija-ar-realitātes-šova-elementiem. Izrādes mērķis ir radīt sajūtu, ka šodiena ir pirmā diena mūsu atlikušajā dzīvē. Tāpat kā ikdienā cilvēkiem tiek mācīts domāt labas domas, būt drosmīgiem un gādīgiem pret līdzcilvēkiem. Tie gan ir veselīgi padomi, tomēr viss, kas ir pārāk daudz un bieži dzirdēts, ir lieks. Bieži vien vispārāko pakāpju izmantošana jebkurā dzīves jomā sāk kaitināt, tomēr tādi ir tirgus ekonomikas likumi: jāpārdod par katru cenu, un, lai kaut ko pārdotu, precei ir jābūt vislabākajai, arī tad, ja tā tāda nav. Izrādē Esteres Burnickas (Elīna Vāne) sapnis ir kļūt par tik veiksmīgu pārdevēju, lai viņa varētu pārdot standarta emaljētu vannu kā baseinu ar lagūnu - absurds, bet ikdienā novērota realitāte.

Lomās: Imants Strads, Elīna Vāne, Inga Siliņa, Ingus Kniploks, Krišjānis Salmiņš, Ieva Puķe, Tālivaldis Lasmanis un Māra Vīgante.
Scenogrāfs – Reinis Suhanovs, kostīmi – Ieva Veita un Rūta Briede, muzikālais noformējums – Mārtiņš Meiers.