Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalnieki nevarēs atgūt pārmaksu par siltumenerģiju SPRK

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina Jūrmalas iedzīvotājus nesekot maldinošiem aicinājumiem, kas mudina vērsties regulatorā, lai pieprasītu atlīdzināt zaudējumus, kas tiek saistīti ar Jūrmalas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprināto siltumenerģijas tarifu, portālam «Apollo» pavēstīja SPRK sabiedrisko attiecību pārstāve Daiga Reihmane.

Pēc SPRK rīcībā esošām ziņām, pēdējā laikā Jūrmalā aktīvu darbību sākusi kāda nevalstiska organizācija, kura izplata maldinošu informāciju. «Jūrmalas Siltumenerģijas patērētāju asociācija» kādā savā paziņojumā sola sniegt konsultāciju «par to, kā no SPRK atgūt pārmaksu par siltumenerģiju».

Kopš pērnā gada nogalē tika likvidēti pašvaldību regulatori, SPRK ir pārņēmusi regulēšanas funkcijas attiecīgajās pašvaldību regulējamās nozarēs, taču tā nav atbildīga par zaudējumiem, kas, iespējams, privātpersonām radušies citas iestādes prettiesiska administratīvā akta rezultātā.

Pēdējo dienu laikā SPRK ir saņēmusi jau vairākus tūkstošus Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju iesniegumu par zaudējumu atlīdzināšanu. Iedzīvotāju prasījums saistīts ar Jūrmalas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2005.gada 23.septembra lēmumu par SIA «Jūrmalas siltums» siltumenerģijas tarifiem. Šis lēmums tika pārsūdzēts, un ar Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta 2009.gada 26.janvāra spriedumu lietā Nr.42440905 atzīts par prettiesisku. Senāts atzina, ka SIA «Jūrmalas siltums» siltumenerģijas tarifos bija iekļautas izmaksas, kas nav saistītas ar sabiedriskā pakalpojuma sniegšanu.

Regulators vērš Jūrmalas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka SPRK nevar veikt šo iesniegumu izskatīšanu. Atbilstoši Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumā noteiktajam privātpersona iesniegumu par zaudējuma atlīdzinājumu iesniedz tai iestādei, kas nodarījusi zaudējumu.

Likvidēto pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu regulatoru finanšu, mantas un saistību pārņēmējas (atbilstoši likuma «Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem» Pārejas noteikumu 19.punktam) ir pašvaldības domes (padomes) vai novada domes. Līdz ar to SPRK Jūrmalas iedzīvotāju iesniegumus par zaudējumu atlīdzināšanu pārsūtīs izskatīšanai pēc piekritības Jūrmalas pilsētās domei, kas ir Jūrmalas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatora finanšu, mantas un saistību pārņēmēja.

www.sprk.gov.lv