Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatleru gaida 9. maija svinībās Maskavā

Valsts prezidents Valdis Zatlers caur diplomātiskajiem kanāliem ir saņēmis uzaicinājumu apmeklēt 9.maija svinības Maskavā.

Aģentūras BNS rīcībā esošā informācija liecina, ka prezidents pa diplomātiskajiem kanāliem ir informēts, ka oficiāls ielūgums apmeklēt Uzvaras dienas svinības Maskavā netiks nosūtīts, taču viņš ir aicināts uz svinībām.

Zatlers lēmumu par to, vai atsaukties ielūgumam un doties uz Maskavu, paziņos, ātrākais, februāra otrajā pusē, aģentūrai BNS apliecināja prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa.

Savukārt Latvijas vēstniecībā Maskavā aģentūrai BNS nesniedza atbildi uz jautājumu, vai ar Krievijas Ārlietu ministriju tiek saskaņota prezidenta viesošanās Maskavā.

Krievijas prezidenta lietu pārvaldnieks Vladimirs Kožins ceturtdien intervijā radio «Eho Moskvi» pavēstījis - Maskava cer, ka uz Uzvaras dienas svinībām 9.maijā Krievijas galvaspilsētā ieradīsies visu triju Baltijas valstu līderi. Viņš norādīja, ka Baltijas valstu līderu ierašanās būs atkarīga tikai no viņu pašu lēmuma.

Bijušajā Padomju Savienībā Uzvaras diena jeb 9.maija svētki tiek svinēti par godu PSRS un citu sabiedroto uzvarai Otrajā pasaules karā pār nacistisko Vāciju 1945.gadā. Citur Eiropā nacisma sagrāvi atceras 8.maijā, kas arī ir kara beigu diena.

2005.gada 9.maija svinībās Maskavā no Baltijas valstu prezidentiem piedalījās tikai Latvijas valsts vadītāja Vaira Vīķe-Freiberga.

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess intervijā laikrakstam «Eesti Paevaleht» pagājušajā nedēļā ļāva noprast, ka uz aicinājumu piedalīties 9.maija Uzvaras dienas svinībās Maskavā atsauktos pozitīvi.