Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts kopbudžeta deficīts pērn bijis 6,8% no IKP

Izvērtējot Valsts kases (VK) operatīvos datus, 2009. gada konsolidētais valsts kopbudžeta deficīts, rēķinot pēc naudas plūsmas principa, bijis ap 900 miljoniem latu jeb 6,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP), portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

Pēc naudas plūsmas metodoloģijas konsolidētajā valsts budžetā izveidojies finansiālais deficīts ap 840 miljoniem latu, savukārt konsolidētajā pašvaldību budžetā finansiālais deficīts ir bijis 60 miljonu latu apmērā.

«Pateicoties valdības mērķtiecīgajai un pārdomātajai fiskālajai politikai, budžeta deficīts pēc naudas plūsmas principa ir nedaudz mazāks, nekā tas bija plānots. Tas apliecina, ka mēs ejam pareizajā virzienā, samazinot valsts izdevumus, kuriem mēs tērējām naudu, ko paši neesam nopelnījuši. Pašreizējā situācijā ir ļoti svarīgi spēt sabalansēt mūsu izdevumus un ieņēmumus. Ir jānorāda, ka jo mazāks iepriekšējā un šajā gadā būs budžeta deficīts, jo mazāk mums turpmāk vajadzēs aizņemties budžeta deficīta segšanai līdzekļus no starptautiskajiem kreditoriem,» skaidro finanšu ministrs Einars Repše (JL). 

Valsts konsolidētā budžeta ieņēmumu plāns 2009. gadā bija 4,02 miljardi latu, savukārt ieņēmumu plāna izpildi veido 3,9 miljardi latu. Valsts konsolidētā budžeta izdevumu plāns 2009. gadā bija 4,9 miljardi latu, savukārt izdevumu plāna izpildi veido 4,8 miljardi latu.

Noslēgtās vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem paredz, ka budžeta deficīts 2009. gadā nedrīkst pārsniegt 10%.

Atbilstoši vienošanās dokumentiem ar starptautiskajiem aizdevējiem valsts 2009., 2010. un 2011. gada budžeta deficīta rādītājiem jābūt attiecīgi zem 10%, 8,5% un 6% no IKP.