Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britam sods par pēcpuses fotogrāfēšanu, čurājošo itālieti nesoda

Lielbritānijas pilsonim Rīgas Centra rajona tiesa ceturtdien piesprieda 250 latu naudas sodu par fotografēšanos pie Brīvības pieminekļa ar pliku pakaļu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Savukārt cita administratīvā lieta pret Itālijas pilsoni, kurš urinēja uz Brīvības pieminekļa, Rīgas Centra rajona tiesā beigusies ar pašvaldības policijas izgāšanos, jo tiesa policijas kļūdu dēļ lietu izbeidza.

Pērn 12.oktobra naktī brits Rīgā pie Brīvības pieminekļa fotografējās ar atkailinātu pēcpusi, tādējādi traucējot sabiedrisko mieru un kārtību. Pašvaldības policija viņu aizturēja un sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu.

Pērn novembrī Rīgas Centra rajona tiesas secināja, ka ir izdarīts pārkāpums, kas pēc sava rakstura atbilst noziegumam, tāpēc lietvedību nolemts izbeigt, materiālus nodot izskatīšanai prokuroram un iepriekšējās izmeklēšanas iestādei.

Pārkāpēja advokāts iesniedza apelācijas sūdzību par minēto lēmumu. Izskatot apelācijas sūdzību, ar Rīgas apgabaltiesas spriedumu Rīgas Centra rajona tiesas lēmums atcelts un lieta nosūtīta jaunai izskatīšanai. Spriedumā norādīts, ka nav konstatēta pārliecinoša iespējamība par to, ka brits izdarījis Krimināllikumā paredzētu noziegumu, līdz ar to administratīvā pārkāpuma lieta nonāca atpakaļ Centra rajona tiesā.

Ceturtdien Rīgas Centra rajona tiesas sēdē pārkāpēja advokāts sēdē paskaidroja, ka nav strīda par pārkāpuma izdarīšanu, pārkāpējs savu vainu pārkāpuma izdarīšanā atzīst un vaļsirdīgi nožēlo, ir sapratis pārkāpuma izdarīšanas vietas nozīmi Latvijā un nebūtu šādu pārkāpumu pieļāvis, ja to būtu zinājis iepriekš. Advokāts uzskatīja, ka pārkāpējs, līdzīgi kā citos gadījumos, būtu sodāms ar naudas sodu attiecīgajā pantā paredzētās sankcijas robežās.

Ievērojot tieši pārkāpuma raksturu un izdarīšanas vietu, tiesa atzina, ka konkrētajā gadījumā piemērojams naudas sods 250 latu apmērā.

Britam arī labprātīgi jāsamaksā alkohola ietekmes noteikšanai veiktie izdevumi - 11 lati.

Savukārt cita administratīvā lieta pret ārzemnieku Rīgas Centra rajona tiesā beigusies ar pašvaldības policijas izgāšanos, jo tiesa lietu izbeidza.

Pērn 31.decembrī Rīgas pašvaldības policijas inspektore sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu kādam Itālijas pilsonim par to, ka viņš iepriekšējā naktī urinēja uz Brīvības pieminekli, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un tādējādi traucējot sabiedrisko kārtību un mieru.

Pārkāpējs ceturtdienas tiesas sēdē nepiedalījās, jo pēc dzīvesvietas adreses, kāda ir protokolā, nav iespējams nodrošināt viņa ierašanos uz tiesas sēdi.

Tiesa secināja, ka, sastādot protokolu, nav ievērots likums, proti, pārkāpējam gan it kā ir izskaidrotas viņa tiesības, taču, sastādot protokolu, nav piedalījies tulks. Tādējādi ir pārkāptas personas tiesības lietot dzimto valodu vai izmantot tulka pakalpojumus, un faktiski personai līdz ar to nav izskaidrotas tās tiesības un pārkāpuma būtība.

Sastādot protokolu, nav fiksēta arī precīza personas dzīvesvietas adrese, kas liedz personu likumā noteiktajā kārtībā izsaukt uz tiesas sēdi.

Šādos apstākļos tiesai rodas šaubas par administratīvā pārkāpuma sastāva esamību itālieša rīcībā un visas šaubas, kas rodas, izskatot lietu, ir tulkojamas par labu pārkāpējam, turklāt notikumā nav administratīvā pārkāpuma sastāva.

Ņemot vērā iepriekšminēto, tiesa nolēma izbeigt lietvedību par itālieša saukšanu pie administratīvās atbildības.

Februārī šī pati tiesa lems, vai pie atbildības saucams jau pieminētā itālieša biedrs, ar kuru kopā, pēc policijas domām, viņš urinējis pie Brīvības pieminekļa.

Ārzemnieku ālēšanās pie Brīvības pieminekļa ir ierasta lieta un notiek jau vairākus gadus. Administratīvo pārkāpumu kodekss par sīko huligānismu paredz naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem vai administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm.