Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par «nadziņiem» maksās nodokli

Internetā sludinājumos ik dienas var atrast neskaitāmus piedāvājumus par «nadziņiem», proti, sievietes piedāvā veikt manikīru, pieaudzēt nagus. Taču tas notiek nevis kādā salonā, bet gan mājās un nemaksājot nodokļus.

Kopš gada sākuma ir ieviesta atvieglota nodokļu maksa dažādu profesiju pārstāvjiem, kuri saimnieko individuāli, vēsta «Diena». Tas izpaužas tā, ka, piemēram, legālai auklei līdzās bērnu pieskatīšanai vairs nevajag neko ne dibināt, ne meklēt grāmatvedi un ņemties ar cipariem, lai saprastu, cik no viņas ienākumiem grib valsts. Tagad pietiek reizi ceturksnī samaksāt patentmaksu, un viņa ar valsti ir norēķinājusies.

Tāda pati kārtība ir «nagu pucētājām», kuras beidzot tādā veidā var legalizēt savu darbību.

Laikraksts norāda, ka līdzšinējā nodokļu aprēķināšanas birokrātija bija labs arguments, lai valstij nemaksātu nodokļus, taču tagad šis aizbildinājums ir zudis. Tas nozīmē – ja kāda manikīra meistare vai aukle sūdzēsies, ka valstī ir slikta veselības aprūpe vai arī slikti ceļi, tad viņai der pajautāt, vai meistere ir samaksājusi patentmaksu.

Laikraksts arī apzvanījis vairākas manikīres, kas savus pakalpojumus piedāvā internetā. Pirmā reakcija šā pakalpojuma piedāvātājām ir kritiska. Viena no meistarēm paziņo, ka mēnesī nenopelna tik daudz, lai maksātu 60 latus mēnesī.

Arī cita meistare atzīst, ka pagaidām klientu nav tik daudz, tāpēc neredz akūtu vajadzību reģistrēties un maksāt patentmaksu. Viņu neuztraucot, ka Valsts ieņēmumu dienests var sodīt, jo pagaidām viņas rūpes ir, kā nomaksāt dzīvokļa parādu.