Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sudraba: ir pārāk daudz cinisma

Valsts kontroliere Inguna Sudraba cer, ka ar vēstuli premjeram Valdim Dombrovskim (JL), kurā [s:30727], turpmāk šādi gadījumi tiks novērsti.

«Valsts kontrolei rakstot vēstuli, bija mērķis parādīt, ka lēmumi tiek pieņemti nelikumīgi un nepamatoti un novērst šādas rīcības iespējamību,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Labrīt, Latvija!» sacīja Sudraba.

Viņai nešķiet pieņemami, ka, ja valdība no vienas puses pieņem lēmumu taupīt, bet ir institūcijas, kuras pieņem pretrunīgus lēmumus, tādējādi parādot, ka uz tām lēmumi par taupību neattiecas.

Sudrabai rodas jautājums – vai tā ir tāda nevienāda attieksme pret atsevišķu institūciju vadītājiem?

«Likumi visiem ir vienādi un nevar būt dažāda attieksme pret amatpersonām,» atgādināja Sudraba, piebilstot, ka valsts pārvaldē ir pārāk daudz cinisma.

Jau vēstīts, ka Valsts kontrole, iepazīstoties ar atsevišķiem Finanšu ministrijas rīkojumiem attiecībā uz apropriāciju pārdali starp programmām, apakšprogrammām un budžeta izdevumu kodiem un secinājusi, ka atsevišķu ministriju budžetos ir iespējas pārdalīt līdzekļus no programmām, kuras nav tieši saistītas ar institūciju finansēšanu un tajos ir izveidojusies ekonomija, novirzot līdzekļus citu programmu izdevumiem, lai finansētu institūciju uzturēšanas izdevumus, tai skaitā atalgojumus.

Pēc Valsts kontroles domām, valdība un Finanšu ministrija pagājušā gada beigās, atbalstot ieekonomēto līdzekļu pārdali starp dažādām programmām, ļāvusi atsevišķām ministrijām palielināt izdevumus dažādiem mērķiem, tai skaitā algām, tādējādi ignorējot fiskālās disciplīnas pasākumus.