Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rakstnieces vēstule VID: vai likuma burts stāv augstāk par cilvēku?

Neskatoties uz maniem vairākkārtējiem lūgumiem atlikt parāda nomaksu, esmu saņēmusi BRĪDINĀJUMU par nodokļu piedziņu bezstrīda kārtībā (2010.gada 11.janvārī parāda summa, ieskaitot soda procentus sastāda 312,16 latus, noliktais maksāšanas termiņš 22.01.10).

Vēlos norādīt, ka man nav nekustamu īpašumu, es nestrādāju algotu darbu, man nav regulāru ienākumu. Autoratlīdzības un autorhonorāru ienākumi nav prognozējumi. Pagājušā gada maija, augusta, novembra mēnešos, mani  ienākumi nesasniedza pat likumā noteiktās trūcīgas personas iztiku. Šā gada janvāra mēnesī ienākumi ir minimālās algas apmērā. Manā apgādībā ir divus gadus vecs bērns. Tāpēc lūdzu atcelt lēmumu par bezstrīdus piespiedu piedziņu.

Tāpat nevaru piekrist soda procentiem. Autoratlīdzības u.c. honorārus saņemu jau ar ieturētiem nodokļiem. Vai tiešām likuma burts stāv augstāk par cilvēku. Ja nav likuma, kas apturētu soda procentu uzskaiti, tad kāpēc sociālās katastrofas laikā tāds likums netiek radīts. Kā mūsu valstī iespējams Operai atlaist 2 miljonu latu lielu nodokļu parādu, tai pašā laikā 2 000 latu dēļ pieņemt lēmumu slēgt Zivju rūpnīcu Liepājā.

Valsts glābj «Parex», glābj operu, «Gaismas pili», bet ne Cilvēku. Valsts turpinās sūtīt karavīrus svešā zemē par naudu, kas tiks atrauta manam bērnam. Cik izmaksā viena karavīra diena Afganistānā, Irākā. Vai ar maniem 313 latiem pietiks? Vai kāds ir saskaitījis, cik ģimenes ik dienu izbrauc no Latvijas zemes. Cik ģimenēm pietrūkst iztikai. Cik nenomaksā komunālos maksājumus, jo to vienkārši nespēj.  Valstī vadošie politiķi nekaunas saglabāt savas neproporcionāli augstās algas, zemiski augstas pret pārējo, šeit palikušo postu. Tā ir mana nodokļu nauda. Ja es esmu tiesīga maksāt, tad es esmu arī tiesīga prasīt.

Ar ārkārtas ekonomisko situāciju valstī un manā ģimenē, lūdzu uz nenoteiktu laiku iesaldēt manu nodokļu parādu valstij 220,17 latu apmērā, kā arī atcelt soda procentus 91,99 latus.

Konfliktsituācija nav radusies ļaunprātīgas darbības dēļ. Tuvākajā laikā atteikšos no pašnodarbinātās personas statusa.

Atklāta vēstule Finanšu ministram Einaram Repšem, Ekonomikas ministram Artim Kamparam, VID ģenerāldirektora vietas izpildītājai Nellijai Jezdakovai, VID Tukuma nodaļas vadītājam Ziedonim Pelsim.