Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Priekuļos audzēs kartupeļus nabadzīgajām valstīm

Kanādas parlamenta pārstāvji ar Cēsu rajona Priekuļu laukaugu selekcionāriem vienojušies par sadarbību ANO pārtikas programmas ietvaros apgādāt ar kartupeļiem nabadzīgās pasaules valstis, raksta «Latvijas Avīze».

Kanādas parlamenta pārstāvji iepazinušies ar latviešu pieredzi selekcijas darbā un izzināja iespējas veidot sadarbību starp aizokeāna valsts un Latvijas kartupeļu audzētājiem

«Kanādieši piedāvā kopīgi ar mums startēt pilotprojektā, lai Apvienoto Nāciju Organizācijas pārtikas programmas ietvaros audzētu un piegādātu kartupeļus pasaules nabadzīgo valstu iedzīvotājiem. Sākumā tā varētu būt Āfrika, pēc tam arī citi reģioni, jo gan Kanāda, gan mēs, latvieši, spējam šos dārzeņus izaudzēt ļoti ievērojamos apjomos. Otrs liels sadarbības virziens varētu būt mūsu un Kanādas zinātniekiem jaunu šķirņu radīšanā, kā arī apmainīšanās ar ģenētisko materiālu, jo mūsu valstis atrodas vienā klimatiskajā joslā,» laikrakstam stāsta kartupeļu selekcionāre Ilze Skrabule.

Turklāt, ja sadarbība būs veiksmīga, Latvijā spēs izaudzēt kartupeļus labā kvalitātē un pietiekamā apjomā, kanādieši gatavi dot vēl vienu pasūtījumu.

Kanādas Ņūbrunsvikas provincē audzē un piegādā kartupeļus arī vienai no «Mc Donalds» ēdināšanas uzņēmumu ķēdēm pasaulē. Tur tie tiek pieprasīti īpašas šķirnes un formas – izteikti gari. Ja šādi tupeņi «iedzīvotos» Latvijas augsnēs, tad tirgus nākotnē ir nodrošināts.