Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par izspiešanu aizdomās turēto ar sirdslēkmi no tiesas zāles nogādā slimnīcā

Rīgas rajona tiesa šodien noraidīja procesa virzītāja lūgumu apcietināt ceturto aizdomās par 20 000 latu izspiešanu turēto Oto Galsonu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas rajona tiesa šodien apcietinājusi trīs no četriem vīriešiem, kurus Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki trešdien aizturēja aizdomās par 20 000 latu izspiešanu. Tiesa šodien aiz slēgtām durvīm lēma par drošības līdzekļiem nekustamo īpašumu tirgotāja Gata Saknīša darījumu partnerim Galsonam un vēl trim vīriešiem, kuri tika aizturēti trešdien.

Galsons šodien netika apcietināts, bet pirmsinfarkta stadijā no tiesas zāles nogādāts Stradiņa slimnīcā, aģentūru LETA informēja Galsona advokāts Ainārs Platacis.

Platacis uzsvēra, ka kopš aizturēšanas 20.janvārī, kas notikusi Galsona nepilngadīgā dēla un skolas biedru acu priekšā, pret viņa klientu policijas darbinieki «pielietojuši spīdzināšanu», viņš turēts necilvēcīgos apstākļos, kā arī viņam tikusi liegta medicīniskā palīdzība.

Platacis stāstīja, ka viņa klientam ir smaga cukura diabēta forma, kuras ārstēšanai nepieciešams insulīns, taču ārsta palīdzība īslaicīgās aizturēšanas vietā viņam liegta.

ONAP darbinieki, pēc Platača teiktā, viņa klientu aizturējuši brīdī, kad viņš bija aizvedis savu nepilngadīgo bērnu uz skolu. Bērna un skolas biedru acu priekšā viņš esot ticis nogāzts zemē un saslēgts roku dzelžos.

Platača ieskatā, spēka paņēmieni pret viņa klientu pielietoti nepamatoti. «Katram jādara savs darbs, taču ne jau ar šādām metodēm,» sašutumu pauda Platacis. Viņš atzīmēja, ka Galsona bērnam redzētais radījis nopietnu traumu un viņam šobrīd ir nepieciešama psihologa palīdzība.

Viss minētais bijuši iemesli, kāpēc tiesa šodien atteikusi piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu - Galsonam.

Turklāt tikusi sabojāta arī Galsona luksusa klases automašīna.

Advokāts apgalvoja, ka iesniegs prasījumu pret policiju par viņa klientam nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu. Arī izvirzītās apsūdzības Galsonam ir nepamatotas un tiek kategoriski noliegtas, uzsvēra Platacis.

Viss notikušais, tostarp Galsona aizturēšana, esot saistīts ar «senu naidu» starp Galsonu un ONAP, sacīja Platacis, sīkāk šo nesaskaņu iemeslus nekonkretizējot.

VP Preses un sabiedrisko attiecību birojā aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka aizdomās par naudas izspiešanu organizētā grupā aizturēti četri agrāk par smagiem un sevišķi smagiem līdzīga rakstura noziegumiem tiesāti un noziedzīgajās aprindās labi pazīstami vīrieši - 1959.gadā dzimušais O., 1964.gadā dzimušais V., 1959.gadā dzimušais E. un 1965.gadā dzimušais M.

Aizturēšanas operācija norisinājusies divās vietās - Rīgā un Baltezerā -, un tajā piedalījusies arī pretterorisma vienība «Omega».

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka viens no aizturētajiem ir Oto Galsons, kuram bijuši kopīgi darījumi un uzņēmums ar Saknīti. Galsons 2003.gadā ticis iekļauts arī Latvijas lielāko privāto zemes īpašnieku sarakstā, kura līderis tolaik bija Saknītis.

Cits aizturētais - Valdis Berķis - ir 2005.gadā nogalinātā, par naudas piesavināšanos tiesātā Vjačeslava Goilo atraitnes Marutas vadītās biedrības «Resursu centrs «Durvis"» dibinātājs. Šī biedrība nodarbojoties ar ieslodzīto izglītošanu.

Abi pārējie aizturētie ir Elmārs Lipše un Māris Freimanis.

Policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 183.panta 2.daļas, kas paredz sodu - brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

ONAP turpina pirmstiesas izmeklēšanu, lai noskaidrotu aizturēto saistību ar citiem noziegumiem, kā arī citas ar šo izspiešanas gadījumu saistītās personas.