Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bin Ladens brīdina par turpmākiem uzbrukumiem

Teroristu tīkla «Al Qaeda» līderis Osama bin Ladens uzņēmies atbildību par izjaukto mēģinājumu uzspridzināt ASV pasažieru lidmašīnu Ziemassvētku dienā un draud ar turpmākiem uzbrukumiem ASV objektiem, liecina televīzijas stacijas «Al Jazeera» svētdien pārraidītais viņa audiovēstījums.

«Vēstījums, kas tika nodots ar uzbrukumu lidmašīnai, ko veica varonis Umars Faruks (Abdulmutallabs), ir uzsvērt iepriekšējos vēstījumus, kurus jums nodeva ASV notikušo 11.septembra uzbrukumu varoņi,» viņš teica. «Un vēstījums ir šāds: Amerika var nesapņot par drošību, kamēr tā nebūs kļuvusi par realitāti Palestīnā.»

Abdulmutallabs Ziemassvētku dienā mēģināja uzspridzināt aviokompānijas «Northwest Airline» lidmašīnu, taču šo mēģinājumu izjauca citi pasažieri.

Audiovēstījuma autentiskums pagaidām nav pārbaudīts, taču «Al Jazeera» norāda, ka tā ir bin Ladena balss.

Bin Ladens, par kura galvu solīta 50 miljonu dolāru (25 miljonu latu) atlīdzība un kurš bēguļo pēdējos astoņus gadus, pēdējo publisko paziņojumu sniedza pirms četriem mēnešiem, kurā viņš mudināja Eiropas valstis izvest savu karaspēku no Afganistānas.