Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Teikmanis: ielūgums Zatleram apmeklēt Maskavu ir spēkā

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Vladimirs Titovs savu vizīti Rīgā šonedēļ sāka ar vairākām neformālām tikšanām, kur aci pret aci ar politikas un ekonomikas virzītājiem apsprieda Latvijas un Krievijas attiecības.

Tā kā runāts viens pret vienu, neviens no dalībniekiem neuzdrošinājās atklāt sarunu saturu. Pats Krievijas ārlietu ministra vietnieks un viņu pavadījušais Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs labprāt stāstīja tikai par hokeja iespaidiem, svētdien vēstī «Nekā Personīga».

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis sacīja, ka Titovs apstiprinājis, ka ielūgums Zatleram apmeklēt Maskavu joprojām ir spēkā.

Titovs tāpat sacījis, ka Krievijai un Latvijai ir zināmas domstarpības ārpolitiskās līnijās. Bet pats galvenais, lai šīs domstarpības neizvērstos naidīgā politikā attiecībā vienam pret otru.

Turpmākais pusgads šai ziņā būs īpaši nozīmīgs, jo rādīs, vai mums ar saviem kaimiņiem pēc ilgiem gadiem beidzot izdosies sarīkot galotņu tikšanos ar Valda Zatlera vizīti Maskavā. Konsultācijas liecinājušas, ka tā varētu notikt. 

Bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks (Sabiedrība citai politikai) raidījumam norādījis, ka «nespēja nākt ar vienotu viedokli attiecībā uz 9.maiju ir signāls Krievijai un pasaulei, ka Baltijas valstu politika, par spīti daudzām simboliskām sadarbības formām, nav vienota un ir ievainojama. Tas ir mūsu sadarbības vājums un kļūda, kura ir jālabo visu triju valstu politiskajām aprindām».

Spriežot pēc neoficiālām ziņām, tiekoties divpusējā vizītē, Zatlers gribētu vismaz iedibināt praksi, ka abu kaimiņvalstu prezidenti turpmāk satiktos kaut cik regulāri. Iespējams varētu arī iekustināt kādu no iestrēgušajiem līgumiem, piemēram, Latvijas uzņēmējiem svarīgo investīciju aizsardzības līgumu un panākt, ka Krievija atdod Latvijai arhīvus, tai skaitā, prezidenta Kārļa Ulmaņa lietu, vēstī «Nekā Personīga».

Gatavojot Zatlera un Medvedeva tikšanos, protams, ļoti būtiska būs arī laika izvēle. Latvijai būtu diezgan bīstami, ja Krievija to ievilcinātu līdz rudenim. Jo tad Zatlera vizīte Maskavā sakristu ar mūsu Saeimas priekšvēlēšanu karstāko laiku un, ļoti ticams, ka Krievija var nekautrēties un izmantot vizītes fonu, lai nošūpotu Latvijas vēlētājus par labu kādai no Kremlim tīkamajām mūsu partijām, vēstī «Nekā Personīga».