Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: budžeta izpildē patlaban nav būtisku noviržu no plāna

Valsts budžeta izpildē patlaban nav būtisku noviržu no iepriekš plānotajiem ieņēmumiem, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Einars Repše (JL).

Pēc viņa teiktā, budžeta izpilde patlaban atbilst iepriekš prognozētajam un neviena no ieņēmumu pozīcijām «nav ārpus dabisko svārstību diapazona».

Kā informēja Repše, tikšanās laikā pie prezidenta pārrunāta pagājušā gada valsts budžeta izpilde, kā arī nākamā gada budžeta izstrādē veicamie pasākumi. Repše atzina, ka pagājuša gada budžets ir izpildījies pat nedaudz labāk, nekā plānots, un tas valdībai patlaban nodrošina papildu līdzekļus Satversmes tiesas lēmuma izpildei tā saucamajā pensiju lietā. Ja pērnā gada vasarā valdība šādus līdzekļus nodrošināt nespēja, tad patlaban tas esot iespējams.

Repše arī atzina, ka 2011.gada valsts budžets būs jāveido ar 500 miljonu latu budžeta deficīta samazinājumu. Lai gan nākamā gada budžetu apstiprinās rudenī pēc Saeimas vēlēšanām, Repše uzsvēra, ka visas partijas jau tagad var nākt klajā ar priekšlikumiem budžeta deficīta samazināšanai.

Pēc Repšes domām, valdībai nāksies vēl vairāk samazināt valsts tēriņus, vēlreiz būs jāpārskata valsts funkcijas, kā arī sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu notikšot darbs pie ēnu ekonomikas samazināšanas, lai palielinātu esošo nodokļu ieņēmumus un varētu izvairīties no jaunu nodokļu celšanas.

Vienlaikus gan Repše bija skeptisks par iespējamu drīzu nodokļu samazinājumu, ko jau ierosinājuši daži politiskie spēki, jo nodokļu samazinājums pirmajā brīdī radītu strauju ieņēmumu samazinājumu valsts budžetā, kuru būtu grūti kompensēt.