Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers «Krīzes likumu» nevirzīs izskatīšanai Saeimā

Valsts prezidenta kanceleja nosūtījusi Latvijas Kredītņēmēju apvienības (LAKRA) valdes priekšsēdētājam Aināram Gorenko atbildi uz iesniegumu, kurā apvienība lūdz Valsts prezidentu iesniegt Saeimā likumprojektu «Krīzes likums».

Valsts prezidenta kanceleja informē, ka balstoties uz saņemtajiem atzinumiem no Latvijas Bankas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) un Tieslietu ministrijas, Valsts prezidents LAKRA izstrādāto likumprojektu nevirzīs izskatīšanai Saeimā.
 
Kā norāda Latvijas Banka, LAKRA izstrādātais likumprojekts «Krīzes likums» kopumā nenodrošinātu līdzsvarotu pieeju kredītdevēju un kredītņēmēju interešu aizsardzībai, vājinātu finanšu sistēmas un tātad arī tautsaimniecības atveseļošanās perspektīvas un rezultātā nesasniegtu noteikto mērķi – aizsargāt finanšu grūtībās nonākušās personas.

Arī FKTK uzskata, ka valsts noteiktajam regulējumam finansiālās grūtībās nonākušu aizņēmēju saistību pārstrukturēšanai jeb aizņēmēju atbalsta programmai jāietver arī finanšu risinājumi, lai mazinātu šādu saistību pārstrukturēšanas negatīvo ietekmi uz banku kapitālu un likviditāti, taču LAKRA izstrādātajā likumprojektā tas netiek piedāvāts.
 
Savukārt Tieslietu ministrija kā efektīvāko risinājumu no tiesiskās stabilitātes, sistēmas un izvērtēšanas viedokļa uzskata kredītņēmēju interešu aizsardzības jautājumu risināšanu privātā sektora parādu restrukturizācijas stratēģijas ieviešanas kontekstā, tādējādi nodrošinot tiesiskā regulējuma risku izvērstu analīzi un izvērtēšanu atbilstoši klasiskajai leģitīmā mērķa un samērīguma metodoloģijai.
 
Tomēr, ņemot vērā kredītņēmēju problēmu aktualitāti, kā arī to, ka Ministru kabinets ir atbalstījis Finanšu ministrijas piedāvāto privātpersonu kredītu restrukturizācijas risinājuma 2.modeli, nosakot šo pašu ministriju par modeļa ieviešanas uzraudzības atbildīgo iestādi, Valsts prezidenta kanceleja ir nosūtījusi Finanšu ministrijai lūgumu informēt par atbalsta programmas rezultātiem un iespējamiem situācijas risinājumiem.