Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jeļcina meita pastāstījusi par to kā Lužkovs nekļuva par Krievijas premjeru

Pirmā Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina meita Tatjana Jumaševa savā blogā pastāstīja par to, kā 1998. gadā Maskavas mērs Jurijs Lužkovs gandrīz nekļuva par Krievijas premjerministru.

Jumaševa atzīmēja, ka viņa nolēmusi par to uzrakstīt atbildot uz Lužkova un bijušā Maskavas mēra Gavrila Popova publicēto rakstu «Vēl viens vārds par Gaidaru», kuru viņa nosauca par «netīru» un «neģēlīgu».

Pēc Jumaševas vārdiem, attiecības starp Lužkovu un Jeļcinu saasinājās 1994. gadā, kad prezidenta drošības dienesta vadītājs sāka pārliecināt valsts vadītāju, ka Maskavas mērs pret viņu perina sazvērestību. Kā stāsta Jumaševa, prezidenta padomniekiem toreiz izdevās konfliktu apslāpēt.

Taču konflikts no jauna uzliesmoja 1998. gadā, kad defolta dēļ atkāpās Sergeja Kirijenko valdība. Pēc Jumaševas vārdiem, Jeļcinam izdevās ar Domes frakcijām vienoties par to, ka premjera amatā atgriezīsies Viktors Černomirdins. Taču, pēc tam situācijā iejaucās Lužkovs, kurš panāca vienošanos ar Krievijas Federācijas komunistu partiju un tā atteicās atbalstīt Černomirdina kandidatūru, iesakot viņa vietā Maskavas mēru.

Jumaševa atzīmē, ka Jeļcina gatavība izvirzīt premjerministra amatam Lužkovu izraisīja šķelšanos prezidenta administrācijā. Tomēr beigās Jeļcins apstājies uz Jevgēņija Primakova kandidatūras.

Kā atzīmēja Tatjana Jumaševa, ja Lužkovs 1998. gadā kļūtu par premjerministru, tad 2000. gadā viņš gandrīz droši kļūtu par Krievijas prezidentu.