Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji ikdienā neizjūt cenu samazināšanos

Iedzīvotāji ikdienā neizjūt preču un pakalpojumu cenu mazināšanos, drīzāk pretējo – vairāki ir pārliecināti, ka cenas ir tikai pieaugušas, liecina «DnB Nord bankas Latvijas barometra» jaunākie dati.

Deflāciju valstī pamanījuši tikai 35% aptaujāto, bet 19% ir pārliecināti, ka cenas precēm un pakalpojumiem ir pieaugušas. Tikai 2% aptaujāto šķiet, ka cenas kopumā ir ievērojami pazeminājušās, savukārt 35% uzskata, ka tās nedaudz kritušās. 25% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka nekas būtiski nav mainījies. Bet 12% ir tādu, kuri uzskata, ka cena spat ir ievērojami paaugstinājušās.

Tāpat cilvēki visbiežāk atzinuši, ka ekonomiskais stāvoklis pasliktinās. Pašlaik tikai 2% respondentu uzskata, ka ekonomiskā situācija valstī uzlabojas, savukārt 27% pauduši viedokli, ka tā nemainās

Tomēr iedzīvotāji ir optimistiski, prognozējot savas ģimenes materiālo stāvokli - 14% uzskata, ka pēc gada tas būs nedaudz uzlabojies. Šis rādītājs palielinājies par četriem procentu punktiem. Savukārt 37% respondentu pauduši viedokli, ka situācija nebūs mainījusies, 26% uzskata, ka tā būs nedaudz pasliktinājusies, bet 7% saka, ka situācija būs ievērojami pasliktinājusies.

Aptaujas dalībnieki atzinuši, ka vislielākais cenu samazinājums pārtikai ir jūtams piena produktiem – to iedzīvotāji izvēlējās 53% gadījumu. Pēc tam ar 31% seko augļi un dārzeņi, to izstrādājumi, bet trešais būtiskākais cenu kritums bijis maizes un miltu izstrādājumiem.

Nepārtikas cenu grupā 33% respondentu pauduši, ka cenas samazinājušās sadzīves tehnikai, 23% - ka mēbelēm, bet 22% uzskata, ka samazinājušās celtniecības materiālu cenas.