Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Venecuēlā plaša neapmierinātība ar televīzijas kanālu slēgšanu

Venecuēlā pirmdien notika studentu demonstrācija, protestējot pret valdības lēmumu slēgt vairākus televīzijas kanālus, tostarp arī lielāko opozīcijas kanālu.

Tikmēr par atkāpšanos paziņojis Venecuēlas viceprezidents un aizsardzības ministrs Ramons Karrisaless, savu lēmumu pamatojot ar «tikai un vienīgi personīgiem» iemesliem, taču izskanējusi informācija, ka viņam radušās domstarpības ar prezidentu Ugo Čavesu.

Starp studentiem un policiju izcēlās sadursmes, un demonstrantu izklīdināšanai policisti izmantoja stekus un asaru gāzi.

«Mūs nevarēs atbaidīt, lai arī ko valdība teiktu,» norādīja studentu līderis Roderiks Navarro. «Studenti negrasās paciest valdības cieņas trūkumu.»

Kā jau ziņots, kopš sestdienas pusnakts Venecuēlā pārtraukta sešu televīzijas kanālu raidīšana, jo mediji atteikušies ievērot valdības decembrī izdotos noteikumus. Tie paredz, ka visas televīzijas un radio stacijas, kuru programmā ir vismaz 30% Venecuēlā tapuša materiāla, uzskatāmas par «nacionālu» mediju, kam savukārt ir pienākums pārraidīt Čavesa un citu valdības amatpersonu paziņojumus.

Čavesa kritiķi gan norāda, ka vairums valsts augstākās amatpersonas runu, kuras var ilgt pat vairākas stundas, būtībā ir valdības propaganda.

Kā paskaidroja Venecuēlas Kabeļtelevīzijas valdes prezidents Mario Seijass, šādi sodīti kanāli «Ritmo Son», «Momentum», «America TV», «American Netwerok» un «TV Chile», kā arī CCTV, kas ir galvenais opozīcijas televīzijas medijs.

Bažas par šādu rīcību paudusi arī Vašingtona.

«Vienmēr, kad valdība slēdz neatkarīgu mediju, tas rada bažas. Mēs turpināsim paust šīs bažas visām, tostarp arī Venecuēlas valdībai,» paziņoja ASV Valsts departamenta pārstāvis Filips Kroulijs.

Vienlaikus vērojamas pazīmes, kas liecina par iespējamām nopietnām nesaskaņām paša režīma iekšienē.

Lai gan demisionējušais viceprezidents uzsvēris, ka viņa «atkāpšanās nav saistīta ar neapmierinātību par valdības lēmumiem, un jebkādas citas versijas par manu demisiju ir aplamas un ļaunprātīgas,» jau kopš sestdienas izplatījušās baumas par viņa konfliktu ar Čavesu.

Par lēmumu atkāpties pavēstīja arī bijušā viceprezidenta sieva, kura ieņēma veselības ministra amatu.

Čavess abu amatpersonu demisiju pieņēmis un pateicies viņiem par darbu, valdības televīzijas kanālā paziņoja Venecuēlas informācijas lietu ministre Blanka Ekauta.