Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par fiktīvām laulībām austrumeiropietēm maksā līdz 10 000 eiro

Par fiktīvu laulību slēgšanu ar Āzijas vīriešiem sievietēm no Austrumeiropas tiek maksāti līdz 10 000 eiro (7028 lati), vēsta «Irish Independent».

Kā jau ziņots, Īrijas Nacionālais imigrācijas birojs veic vērienīgu izmeklēšanu par aizdomīgi lielo noslēgto vai plānoto laulību skaitu starp vīriešiem no Āzijas un sievietēm no Austrumeiropas.

Pēc izmeklētāju novērtējuma, lielākā daļa šādu laulību ir fiktīvas un tās tiek slēgtas, lai minētie vīrieši no Āzijas varētu lūgt uzturēšanās atļauju Īrijā.

Birojs pašlaik izskata vairāk nekā simts lietas par laulībām vai saderināšanos starp vīriešiem no Āzijas un sievietēm no Austrumeiropas.

2009.gadā Īrijā patvērumu lūguši 384 Pakistānas pilsoņi, kā pamatojumu minot laulības ar Latvijas pilsonēm.

Līdzīgi iesniegumi saņemti no 50 pakistāniešiem, kas precējušies ar Polijas pilsonēm, un 47 pakistāniešiem, kas precējušies ar Igaunijas pilsonēm.

Pirmdien Īrijas tiesa aizliedza šonedēļ plānotās laulības starp 27 gadus veco pakistānieti Muhammadu Šafti un 18 gadus vecu lietuvieti. Iepriekš tika ziņots, ka pakistānieša līgava ir no Latvijas....

Pēc Īrijas aprēķiniem, aptuveni 30% no visiem iesniegumiem, lūdzot uzturēšanās atļauju saskaņā ar ES brīvas pārvietošanās regulām, tiek saņemti no personām, kas Īrijā uzturas nelegāli vai arī kuru esošajai uzturēšanās atļaujai tūlīt beigsies termiņš.