Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sabiedrība saprot tā: bijušais policists izies uz ielas un sāks zagt

Valsts policijas šefs Valdis Voins visnotaļ enerģiski aizstāv savus amata brāļus, noraidot sabiedrībā valdošu uzskatu, ka policistiem ir zema morālā stāja. Tas īpaši attiecināms uz runām par bijušo policistu iespējamo pievēršanos noziedzīgajai pasaulei.

Intervijā portālam «Apollo» Valsts policijas šefs norāda: sabiedrība bijušo policistu pievēršanos noziedzībai saprot burtiski – izies uz ielas un zags.

«Es uzskatu, ka tas ir nekorekti dalīt zādzību veicējus pēc profesijas. Nav tāda atsevišķa parametra kā profesija, vai bijušā profesija. Mēs nezinām, cik bijušie maiznieki vai bijušie pārdevēji pievēršas noziedzībai. Visu laiku sabiedrībā mēģina «pievilkt» policistiem to, ka viņiem ir zema morālā stāja. Kā cilvēkam, es nemaz nerunāju par profesiju. Ja policists aizgājis no darba, tad uzreiz ņems vāli un stāvēs aiz stūra. Tā nav,» sacīja Voins.

Jautāts, vai nav tā, ka bijušais policists var izmantot zināšanas un kontaktus, lai papildinātu noziedznieku rindas, policijas šefs piekrīt tikai daļēji.

«Tas tā primitīvi. Sabiedrība bijušo policistu pievēršanos noziedzībai saprot tā: tie iet uz ielas un rauj no rokām somiņas. Cik tad operatīvie darbinieki, vai bijušie darbinieki ir notiesāti? Visvairāk mēs [negodīgus] operatīvos darbiniekus atklājam tad, kad viņi vēl strādā dienestā. Iekšējās drošības birojs sekmīgi strādā. Es, protams, nevaru teikt, ka visi ir balti un pūkaini, tomēr bijušie darbinieki nav spēks, kas papildina noziedzīgo grupējumu rindas. Es arī negribu to teikt. Nedomāju, ka policista profesija ir tā, kas ir bīstama. Protams, risks pastāv, jo policists ir labi sagatavots.»