Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ozoliņš un Puče plāno pie golfa laukuma būvēt viesnīcu

Hokejists Sandis Ozoliņš un mediju biznesa pārstāvis SIA «Mediju nams» valdes priekšsēdētājs Armands Puče plāno paplašināt darbību golfa biznesā.

Šīs ieceres biznesa portālam «Nozare.lv» apstiprināja Puče.

Abiem uzņēmējiem šobrīd pieder SIA «Golfs & Karti» («Ozo golfa klubs»), kuras plānos ietilpst izbūvēt pie «Ozo golfa kluba» laukuma jaunu kluba māju un viesnīcu. Savukārt kompānijas ilgtermiņa nākotnes plāni saistīti ar vēl viena golfa kompleksa izveidi Stopiņu pagastā ar kotedžas tipa nakts mītnēm un apgaismotu distanču slēpošanas parku ziemas sezonā, kur paredzēta arī mākslīgā ledus slidotava.

Puče atzīst, ka golfa bizness attīstoties veiksmīgi, par ko liecinot ne tikai pašmāju spēlētāju īpatsvara pieaugums, bet arī golfa tūristu plūsma.

«Krīzes apstākļos sanāk mazāk ieguldīt laukuma tehnoloģiskajās sistēmās, kas ik gadus prasa dažādus pilnveidojumus, taču vismaz ar esošo darbību savas izmaksas spējam nosegt. Savulaik, izbūvējot golfa laukumu, mēs bijām piesardzīgi, investējot tam pieguļošajā infrastruktūrā – kluba mājā, ģērbtuvēs, inventāra noliktavā. Tagad redzam, ka, palielinoties golfa spēlētāju skaitam, mums esošajā mājā kļūst par šauru,» atzīst Puče.

Viņš arī norāda, ka izveidotā sporta skola, kas jau vairākus gadus sekmīgi darbojas, ik gadus spēlei piesaista vairākus simtus bērnu, savukārt ik gadus spēlēt golfu ierodas apmēram astoņi tūkstoši cilvēku no ārzemēm, turklāt šie apjomi tuvākajos gados tikai pieaugs.

Puče arī prognozē, ka līdz ar golfa iesaistīšanu olimpisko spēļu programmā lielāka interese par «Ozo golfa klubu» būs arī spēlētājiem no Krievijas un tuvējām ārzemēm.

Puče atzīst, ka tieši šie argumenti bijuši par labu īpašnieku iecerei pie golfa laukuma tuvākajos gados realizēt viesnīcas projektu.

«Viesnīcas pie golfa laukumiem pasaulē nav nekas ārkārtējs, turklāt, ņemot vērā visus iepriekš minētos priekšnoteikumus, jaunās kluba mājas pārbūve var tikt saistīta ar papildus pievienotās vērtības izveidi. Būtisks uz šī fona ir lielais Mežaparka attīstības koncepts, jo golfa laukuma viesnīca, kas atrastos turpat blakus, varētu kalpot arī par atbalsta punktu viņu iecerētajām izklaides aktivitātēm. Šobrīd ideja tiek izstrādāta skiču projekta līmenī, kas prasa noteiktu procesuālo kārtību un saskaņojumus. Domāju, ka realizācija varētu notikt ne ātrāk par nākamajiem pieciem gadiem, ko diktē gan atbilstoša viesnīcas operatora, gan investīciju piesaiste,» atzīst Puče.

Puče pauž, ka citi kompānijas ilgtermiņa nākotnes plāni saistīti ar vēl viena golfa kompleksa izveidi Stopiņu pagastā ar kotedžas tipa nakts mītnēm un apgaismotu distanču slēpošanas parku ziemas sezonā, tur būšot arī mākslīgā ledus slidotava.

Puče atzīst, ka procesu apgrūtina Latvijas apstākļiem raksturīgā dokumentācijas gaita – atļaujas, saskaņojumi, iesaistīto resoru paraksti un atzinumi. «Piemēram, drīz būs gads, kad mēģinām noskaidrot, vai plānotais Maskavas ceļš skars mums iznomāto teritoriju vai nē. Solīja oficiālu atbildi pāris nedēļu laikā. Bez tās nevar turpināt teritorijas detālā plānojuma izstrādi. Kamēr gaidām, krīze klāt – tagad savukārt mums nav kur steigties,» atzīst Puče.

Viņš pauž, ka, piemēram, Igaunijā golfa projektiem pat piesaistīta Eiropas nauda, kur šādā veidā jau sabūvēti septiņi vai astoņi laukumi, savukārt Latvijā tādas aktivitātes rada aizdomīgumu, neticību plānotajām iecerēm.

«Kad būvējām «Ozo golfa klubu», pat lieli dienas laikraksti uz pirmā vāka rakstīja, ka patiesībā tur būšot citi nodomi – laiks pagājis, bet nodomi, kā redziet, ap golfu vien palikuši,» pauž Puče.

Kā ziņots, SIA «Golfs & Karti» zaudējumi 2008.gadā bija 89 950 lati, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija.

2007.gadā uzņēmums nopelnīja 53 532 latus.

«Golfs & Karti» apgrozījums 2008.gadā bijis 404 003 lati, kas ir par 15% mazāk nekā 2007.gadā, kad kompānija apgrozīja 474 081 latu.

2006.gadā golfa laukumu apsaimniekotājs strādāja ar zaudējumiem 19 146 latu apmērā, bet apgrozījums bija 453 030 lati.

Uzņēmums reģistrēts 1999.gada 14.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 960 000 latu, kā darbības veids minēts sporta objektu darbība.