Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Parex banka» pavasarī vēlas kreditēt mazos un vidējos uzņēmumus

«Parex banka», aizņemoties naudu no tādām institūcijām kā Eiropas investīciju banka (EIB) un Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), varētu jau pavasarī sākt kreditēt mazos un vidējos uzņēmumus Latvijā, saruna ar biznesa portālu «Nozare.lv» teica bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis.

Kā skaidroja baņķieris, notiek sarunas ar «vairākām starptautiskām bankām» par 100 miljonu eiro (70 miljonu latu) aizdevumu, kas savukārt tiktu izmantots mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai. Par šīs uzņēmumu kreditēšanas programmas sākšanu varētu paziņot līdz pirmā ceturkšņa jeb marta beigām, un kreditēšana varētu sākties jau pavasarī, sacīja Melngailis.

EIB un ERAB ir starptautiskas finanšu institūcijas ar misiju investēt valstīs un tirgus segmentos, kur aizdevēji nav gatavi darboties uz tirgus nosacījumiem, vai arī projektos ar ilgākiem termiņiem, nekā privātas komercbankas ir gatavas finansēt.

Melngaiļa teiktais liecina, ka «Parex banka» ir gatava atsākt aktīvu darbību starptautiskajos finanšu tirgos, aizņemoties naudu saviem kreditēšanas projektiem un iegūstot iespēju «atsaldēt» daļu no ierobežojumiem pakļautās lielo depozītu noguldītāju naudas, vismaz daļēji to konvertējot eiroobligācijās, kuras varētu pārdot par skaidru naudu.