Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Saab» pārdots Nīderlandes autoražotājam «Spyker»

ASV autobūves koncerns «General Motors» (GM) panācis vienošanos, lai Zviedrijas struktūrvienību «Saab» pārdotu Nīderlandes ekskluzīvo sporta automašīnu ražotājam «Spyker Cars N.V.», tādējādi glābjot kompāniju no likvidācijas, teikts GM izplatītajā paziņojumā.

Vienošanās paredz, ka «Spyker» izveidos jaunu uzņēmumu «Saab Spyker Automobiles», kas turpinās ražot «Saab» zīmola automašīnas. 

GM amatpersonas norādīja, ka par Zviedrijas struktūrvienības iegādi «Spyker» maksās 74 miljonus dolāru (36,9 miljonus latu) un ļaus GM saglabāt priekšrocības akcijas aptuveni 326 miljonu dolāru (162,6 miljonu latu) vērtībā.

Darījumu plānots pabeigt līdz februāra vidum, un GM arī atsauks iepriekš izplatīto paziņojumu par «Saab» likvidēšanu.

«Šodienas paziņojums ir lieliskas ziņas «Saab» darbiniekiem, tirgotājiem un piegādātājiem, lieliskas ziņas miljoniem «Saab» klientu un fanu visā pasaulē, kā arī lieliskas ziņas GM,» sacīja GM pārstāvis Džons Smits. «GM, «Spyker Cars» un Zviedrijas valdība strādāja ļoti smagi un radoši, lai panāktu vienošanos, kas nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni šim unikālajam un leģendārajam zīmolam, un mēs visi esam priecīgi par šo pozitīvo iznākumu.»

Arī «Spyker» vadītājs Viktors Millers pauda prieku par veiksmīga darījuma noslēgšanu, piebilstot, ka «mēs ar nepacietību gaidām iespēju piedalīties «Saab» izcilās vēstures nākamajā nodaļā».

Tajā pašā laikā Zviedrijas uzņēmējdarbības ministre Moda Ūlofsone paziņoja, ka Zviedrijas valdība garantēs 400 miljonu eiro (281,1 miljona latu) aizdevuma saņemšanu no Eiropas Investīciju bankas (EIB), lai sniegtu atbalstu šim darījumam.

Kā ziņots, pērn decembrī GM saņēma «Saab» iegādes piedāvājumu no «Spyker» pēc tam, kad no struktūrvienības pārņemšanas atteicās Zviedrijas ekskluzīvo sporta automašīnu ražotājs «Koenigsegg».

GM šobrīd veic plašu kompānijas restrukturizāciju, kopš autoražotājs pērn pabeidza bankrota procedūru, kuras īstenošanu atbalstīja ASV un Kanādas valdības. Uzņēmums jau nolēmis pārtraukt «Saturn» un «Pontiac» zīmolu automašīnu ražošanu ASV, kā arī panācis vienošanos par «Hummer» zīmola pārdošanu Ķīnas kompānijai.

Tāpat GM piekritis pārdot daļu «Saab» aktīvu Ķīnas autoražotājam «Beijing Automotive Industry Holding Co.».

«Saab» Zviedrijā nodarbina aptuveni 3400 cilvēkus un 2008.gadā visā pasaulē pārdeva tikai nedaudz vairāk par 93 000 automašīnu, gadu noslēdzot ar trīs miljardu kronu (205,2 miljonu latu) zaudējumiem.

Taču aplēses liecināja, ka «Saab» slēgšanas rezultātā darbu varētu zaudēt pat 15 000 cilvēku, tostarp piegādātāji un apakšuzņēmēji, kā arī citi, kas atkarīgi no autoražotāja.