Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj Alberta Ūpja gleznu izstādi «Visādas dienas»

Māksla salons «5 vēji» aicina apmeklēt Alberta Ūpja gleznu izstādi «Visādas dienas», izstāde atvērta no 26. janvāra līdz 12. februārim.

Gleznotājs Alberts Ūpis (1933) ir uzskatāms par mākslinieku pašdarbnieku, kurš mācījies gan Jāņa Rozentāla  mākslas vidusskolā, gan pie nozīmīgiem pedagogiem privātstudijās. Piedalījies kinoteātra «Rīga» griestu gleznojumu restaurācijas darbos 60.- 70. gadu mijā kā palīgs. Nozīmīgākie pedagogi ir gleznotāji Romis  Bēms (1927 – 1993), Jānis Ērglis (1891 - 1964) un Eduards Pika (1895 – 1960).

Mākslinieks izstādei sagatavojis galvenokārt 2009. gadā tapušus darbus, kuros attēlotas ainavas un puķes akrila tehnikā.  Ar īpašu ievērību varētu minēt gleznotāja Jāņa Oša populāras gleznas tuvu kopiju «Laiva zvejnieku sētā» , darbu ar nosaukumu «Ilgais ceļš kāpās», kas veltīts aktrisei Lilitai Ozoliņai un Lēdurgas ainavu ar baznīcu.