Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LOK: braucienu uz OS sportisti nopelnījuši ar pasaules līmeņa rezultātiem

Ikviens sportists, kurš ir kvalificējies Vankūveras olimpiskajām spēlēm, ir uzrādījis pasaules līmeņa rezultātus, tāpēc Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) neuzskata, ka būtu apšaubāma nepieciešamība viņiem doties uz Olimpiādi.

Jau ziņots, ka no 12. līdz 28.februārim gaidāmajās Vankūveras olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs 59 sportisti, un šī būs visu laiku lielākā Latvijas

delegāciju gan ziemas, gan vasaras Olimpiāžu vēsturē.

«LOK vienmēr pieturējies pie principa, ka jebkurš Latvijas sportists, kas kvalificējies Olimpiādei, ir uzrādījis pasaules līmeņa rezultātu un mums nav nekāda pamata apšaubīt viņa tiesības piedalīties olimpiskajās spēlēs,» aģentūrai LETA sacīja LOK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Āķe-Vīksne.

«Kvalifikācijas normatīvi ir pietiekami augsti, un, ja sportists var kvalificēties Olimpiādei, tad LOK uzskata par pienākumu viņam šo iespēju nodrošināt,» stāstīja LOK pārstāve.

Āķe-Vīksne informēja, ka Latvijas sportistiem LOK nodrošina aizvešanu uz spēļu norises vietu un ekipējumu. Savukārt dzīvošanu Vankūveras olimpiskajā ciematā nodrošinās Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un spēļu organizatori.

59 Latvijas sportisti Olimpiādē sacentīsies desmit sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā, snovbordā un šorttrekā.

Sastāvā būs arī 46 apkalpojošā personāla darbinieki, tai skaitā treneri, tehniskie darbinieki, mediķi un delegācijas vadība.

Jau ziņots, ka arī Turīnas olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem startēja 58 sportisti. Savukārt vasaras Olimpiāžu rekords tika sasniegts 2008.gadā Pekinā, kad, pateicoties sieviešu basketbola izlases dalībai, startēja 49 sportisti.

Latvijas olimpiskās delegācijas tērpu iegāde šogad bija nodrošināta no valsts budžeta līdzekļiem un atbilstoši Publisko iepirkumu likumam.

Par Olimpiešu jauno tērpu izgatavošanu izsludināja divus konkursus. Vienu - par atpūtas un parādes tērpiem - rīkoja LOK. 130 sporta apģērbu komplektu iegāde LOK izmaksāja 57 070 latus.

Otru konkursu - par apavu, starta un treniņtērpu šūšanu - rīkoja Latvijas Olimpiskā vienība (LOV). Sportistu tērpus un apavus treniņiem un sacensībām par 47 641 latu piegādās SIA «adidas Baltic».