Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zināms «Swedbank mākslas balvas 2009» skatītāju balsojuma uzvarētājs

Par «Swedbank» mākslas balvas 2009 skatītāju balsojuma uzvarētāju kļuvis mākslinieks Voldemārs Johansons. Izstādē apskatāmas divas mākslinieka instalācijas - «Gaisa Straumes» (2007) un «Iris. Varavīksne tumsas valstībā» (2008 – 2009).

Voldemāra Johansona darbi ir eksperimentālas ūdens, gaismas un skaņas instalācijas, kas balstītas mākslas un zinātnes sinerģijā. Mākslinieks izmanto datus no dabas un atmosfēras parādībām – vēja stipruma, elektromagnētisko viļņu spektra u. tml., tos pētot, apstrādājot un atspoguļojot vizuālā un skaniskā pieredzē, kas paver jaunas estētiskās uztveres robežas. Kritiķi izceļ mākslinieka spēju komplicētās fizikas un tehnoloģiju zināšanas pārraidīt vizuāli efektīvās un citas maņas iesaistošās fascinējošās izpausmēs.

Otro vietu skatītāju balsojumā ieguvis igauņu mākslinieks Tonis Sādoja (Tõnis Saadoja) - izstādē apskatāmas viņa fotoreālisma stilā veidotās gleznu sērijas. Savukārt trešās vietas ieguvējs ir Swedbank mākslas balvas 2009 laureāts lietuviešu mākslinieks Jons Gasjūns (Jonas Gasiūnas), kurš savā visai netradicionālajā gleznošanas tehnikā izmanto ne tikai krāsu, bet arī degošas sveces liesmu un dūmus.
 
Aicinām interesentus līdz 3. februārim apskatīt starptautiskās «Swedbank mākslas balvas 2009» nominantu izstādi «Rīgas mākslas telpā».