Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš: nevajag mākslīgi meklēt lielo ārpolitisko mērķi

«Publiskajā telpā ik pa laikam līdztekus samākslotiem Latvijas NOKIAs meklējumiem, izskan arī jautājumi par to, vai Latvijai pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO vispār vairs ir kādi mērķi ārpolitikā,» uzrunā Latvijas Universitātē notikušakā plenārsēdē «Latvija Lisabonas zīmē» sacīja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Viņš atgādināja, ka 2002. gadā notikušajā NATO Prāgas samitā, kad Latvija saņēma  uzaicinājumu kļūt par pilntiesīgu alianses dalībvalsti, toreizējā prezidente Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka dalība eiroatlantiskajās institūcijās ir kā Latvijas «starptautiskā  taisnīguma meklējumi» un «solis ceļā uz politiskās pārliecības klinti, nevis nenoteiktības plūstošās smiltis».

«Šo «politiskās pārliecības klinti» mēs sasniedzām, lai arī vēl šīs tūkstošgades sākumā daudziem šķita, ka tādi mērķi ir vien nerealizējamu sapņu iedomas. Šobrīd mums nevajag mākslīgi meklēt iedomāto lielo ārpolitisko mērķi,» teica ministrs.

Viņaprāt, no «ārkārtas» stāvokļa Latvija ir nonākusi «normalitātē», kad Latvijas ārpolitiskajā dienaskārtībā prioritāri ir jautājumi, kas raksturo arī tās sabiedroto ES un NATO ietvaros diplomātisko dienestu uzdevumus