Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prokuratūrā sūdzas par žurnālista Streipa attieksmi pret krieviem

Ģenerālprokuratūra saņēmusi iesniegumu, kurā par iespējamu nacionālā naida kurināšanu lūgts sākt kriminālprocesu pret žurnālistu Kārli Streipu, ceturtdien raksta «Neatkarīgā».

Ar iesniegumu vērsies fonda «Desanta brālības kareivju piemiņa» valdes priekšsēdētājs Sergejs Ņevoļskis, kurš iesniegumā citējis vairākus Streipa blogus, kuros, pēc viņa domām, latviešu un krievu starpā kurināts naids.

Piemēram, blogā Pārdomas par dzīvi Streips raksta: «Viņa [Nila Ušakova] «tauta» nav Rīgas iedzīvotāji vai vismaz ne tie galvaspilsētas iedzīvotāji, kuriem liktenis lēma piedzimt par latviešiem. Viņa tauta ir Krievijā, un viņa tauta ir Krievijas piektā kolonna Latvijā.»

Tāpat Streips izsaka viedokli par 9. maija svinībām Pārdaugavā: «Ušakovs braši apliecināja, ka «Rīgas atbrīvošanas» svētkos viņš dosies pie falliskā pieminekļa Pārdaugavā un sveiks brašos veterānus.»

Savukārt blogā Jēzu, Marija – glābiet mūs no «saskaņas»!!! žurnālists uzvaras monumentu Pārdaugavā nodēvējis par «krāniņveidīgo pieminekli».

Ņevoļskis iesniegumā norādījis, ka «ar minētajiem izteikumiem Kārlis Streips izraisa nacionālo naidu un nesaticību, jo sadala Latvijas iedzīvotājus pēc nacionālās pazīmes, turklāt aprakstot krieviski runājošos iedzīvotājus kā «piekto kolonnu», tātad valsts ienaidniekus».

Tomēr viņš uzsver, ka nevēlas situāciju politizēt un aizstāvēt Rīgas mēru, tomēr viņš nespēj pieņemt, ka politiskajā cīņā un žurnālistikā izmanto jebkādas metodes un uzrunājot cilvēku viszemiskākos instinktus un jūtas.

Tikmēr Streips pārmetumus uztver ar izbrīnu un ir pārliecināts, ka Ģenerālprokuratūra iesniegumu nepieņems. «Precedents ar Aivaru Ozoliņu parāda, ka viedokļa izteikšana nevar būt sodāma, jo viedoklis nevar būt pareizs vai nepareizs. Tad jau var uzskatīt, ka arī tie, kuri noliedz faktu, ka Padomju Savienība okupēja Latviju, kurina naidu pret latviešiem. Savos blogos es analizēju Rīgas pašvaldības darbu, punkts un āmen. Ja pats Ušakovs nav apvainojies, tad ko var bilst vēl kāds cits,» uzskata žurnālists.