Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnudārza «Viršu dārzs» telpas plāno atbrīvot nākamās nedēļas laikā

Pārceļoties uz jauno Rīgas pašvaldības pirmsskolas iestādi Viestura prospektā, plānots bērnudārza «Viršu dārzs» telpas no mēbelēm atbrīvot un bērnus pārvest nākamās nedēļas laikā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs.

LETA jau ziņoja, ka šogad iecerēts restaurēt bērnudārzu «Viršu dārzs», kas atrodas Mežaparkā, Cimzes ielā 3. Remontdarbu laikā bērni tiks izvietoti bērnudārzā Viestura prospektā 57, kas izveidots bijušās Kultūru vidusskolas ēkā.

Kā žurnālistiem stāstīja bērnudārza «Viršu dārzs» vadītāja Dina Gaide, ēka atrodas pirmsavārijas stāvoklī, bojāta ēkas elektroinstalācija un citi inženiertīkli, no fasādes krīt apmetuma gabali, nedēļas nogalē lielā sala dēļ iestādē aizsalis arī ūdensvads. Bērnudārzu apmeklē ap 100 pirmsskolas vecuma bērnu.

Burovs skaidroja, ka līgums par bērnudārza remontu jau noslēgts un celtnieki gaida, kad ēka tiks atbrīvota. Plānots, ka pārcelšanās varētu sākties 4.februārī, bet pilnvērtīgi mācību process varēšot sākties 8.februārī.

Pēc Burova teiktā, remontdarbus «Viršu dārzā» plānots veikt līdz 1.septembrim, kad bērni varēs atgriezties jau restaurētajās telpās. Līdz tam laikam bērni uzturēsies jaunizveidotajā bērnudārzā Viestura prospektā 57, otrā stāva telpās.

Bērnudārzā «Viršu dārzs» par aptuveni pusmiljonu latu plānots veikt pilnu rekonstrukciju - gan visu esošo telpu pārplānojumu, jauna virtuves bloka izbūvi, visu iekšējo un ārējo inženiertīklu rekonstrukciju, ēkas fasādes atjaunošanu un teritorijas labiekārtošanu.

Lai nodrošinātu iestādes darbības nepārtrauktību, bērnudārzu uz laiku pārcels uz jaunizveidota bērnudārza telpām Viestura prospektā.

Bijušās Kultūrvidusskolas ēkas Viestura prospektā 57 renovācija tika sākta pagājušā gada jūlijā, darbi pašvaldībai izmaksāja aptuveni 600 000 latu. Būvdarbus veic SIA «AZ Inter». Burovs šodien ēkas apmeklējuma laikā bargi norādīja, ka nav ievēroti darbu termiņi.

Renovācijas gaitā patlaban pabeigts ēkas otrais stāvs, kurā izvietosies bērni no bērnudārza «Viršu dārzs». Drīz pēc visu darbu paveikšanas ēkā tiks izveidotas vēl sešas grupiņas, kurās varēs uzņemt bērnus, kas gaida rindā uz 169.pirmsskolas iestādi. Kopā ēkā, kas būs 169.bērnudārza filiāle, paredzētas vietas 208 bērniem.