Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunietis policijai lielās ar dalību 200 ielu laupīšanās

Kāds 17 gadus vecs jaunietis policijai atzinies, ka Rīgā piedalījies ļoti daudz ielu laupīšanu izdarīšanā, minot skaitli 200, taču policija gan šo iespaidīgo ciparu uzskata par pārspīlētu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava, Centra iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki, pārbaudot operatīvo informāciju par kādu personu, kura nodarbojas ar ielu laupīšanu veikšanu, vakar aizturēja kādu 1993.gadā dzimušu jaunieti. Veicot pārrunas, šī informācija arī apstiprinājās, un jaunietis atzinās, ka kopā ar vēl citām personām viņš piedalījies aptuveni 200 ielu laupīšanās Rīgā.

Darbības stils šai grupai bijis pavisam vienkāršs - galvenokārt aplaupīti manāmi iereibuši vīrieši, viņiem pietuvojoties no aizmugures un iesitot. Dažreiz esot pielietota arī asaru gāze. Savus upurus laupītāji noskatījuši bāros un kafejnīcās, pacietīgi ārpusē gaidot, kad viņi būs pietiekami daudz iedzēruši. Kad upuris iznācis no atpūtas vietas, laupītāji viņam sekojuši un tumšākā vietā aplaupījuši. Laupīšanas galvenokārt veiktas Rīgas centrā, Latgales priekšpilsētā un Pārdaugavā.

Policiju patlaban sagaida apjomīgs darbs, jo jāpārbauda visas neatklātās laupīšanas Rīgā, lai noskaidrotu, vai tās pastrādājusi šī laupītāju grupa. Policija sākusi noskaidrot citus šīs laupītāju grupas dalībniekus . Tapis zināms, ka viens tās dalībnieks jau atrodas apcietinājumā saistībā ar kādu citu kriminālprocesu.