Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers Davosā saņem ielūgumu apmeklēt Īslandi

Davosas Pasaules ekonomikas foruma ietvaros Valsts prezidents Valdis Zatlers tikās ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu (Ilham Aliyev). Tāpat prezidents ticies ar Īslandes prezidentu Olafuru Ragnaru Gromsonu (Olafur Ragnar Grimsson), portālam «Apollo» paziņoja prezidenta Preses dienests.

Sarunas laikā Zatlers ar Alijevu pārrunāja abu valstu attiecību attīstību kopš 2009.gada augustā notikušās Latvijas prezidenta valsts vizītes Baku, īpaši uzsverot ekonomiskās sadarbības pieaugumu vizītes rezultātā.

Alijevs atzīmēja Latvijas produktu popularitāti Azerbaidžānā un minēja, ka nesen notikušajā lauksaimniecības izstādē Baku tika izrādīta liela interese  par Latvijas uzņēmēju produkciju.

Abi prezidenti pārrunāja arī enerģijas drošības jautājumus, īpaši «Nabucco» gāzes vada projekta attīstību, kas nodrošinātu alternatīvu iespēju Eiropas tirgus apgādei ar gāzi no Kaukāza un Centrālāzijas valstīm. Tāpat pārrunāja arī drošības situāciju Kaukāza reģionā un iespējas to uzlabot. Tikšanās beigās abi valstu prezidenti vienojās par Azerbaidžānas kolēģa valsts vizīti uz Latviju šī gada otrajā pusē.

Valsts prezidents tikās arī ar Īslandes prezidentu, lai pārrunātu ekonomisko izaicinājumu pārvarēšanas gaitu Latvijā un Īslandē.  Pievēršoties ziemeļvalsts  dalības  Eiropas Savienībā jautājumam, prezidents uzsvēra pozitīvo lomu, ko Eiropas Savienība ir spēlējusi Latvijas ekonomiskās atveseļošanas programmas īstenošanā, kā arī Latvijas vēlmi un iespējas dalīties ar informāciju par pievienošanās  procesu un dalību Eiropas Savienībā.  Īslandes prezidents izteica vēlmi regulāri veikt divpusējās konsultācijas par šiem jautājumiem nākamo gadu laikā.

Abu valstu prezidenti atzīmēja pozitīvo lomu, ko Īslande spēlēja Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā, pirmā atzīstot Latvijas neatkarību 1991.gadā.

Tikšanās noslēgumā Īslandes prezidents uzaicināja Valsts prezidentu apmeklēt Īslandi valsts vizītē.