Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie ārstiem arvien biežāk nāk ar nabadzības slimībām

Sliktās ekonomiskās situācijas dēļ ārstiem ne tikai palielinājusies slodze, bet arī palielinājies to slimību īpatsvars, kādas raksturīgas nabadzībai, piektdien raksta «Neatkarīgā».

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska laikrakstam stāsta, ka ļoti saasinās zarnu infekcijas un iemesls tam ir ļoti vienkāršs -  cilvēki ēd vecu ēdienu. Tāpat sociālā riska ģimenēs, kur dzīvo ļoti nabadzīgi, saasinās kašķis.

«Cilvēki vienkārši nevar nodrošināt normālus higiēnas apstākļus, lai ar to kašķa ērcīti cīnītos – viņiem nav kur mazgāt drēbes, nav ar ko gludināt un pašam nav kur mazgāties,» skaidro ģimenes ārste.

Biežāk pacienti ir bērni. Turklāt trūcīgajās ģimenēs vecāki savus bērus nevar izvadāt uz bērnudārzu vai skolu, viņus uz nedēļu atstāj internāta bērnudārzos, un rezultātā arī slimības pieaug – dažādas neirozes un citas kaites.

Paralēli tā saucamajām nabadzības slimībām, ārstiem palielinās depresīvu pacientu skaits.

«Depresīvu pacientu skaits ļoti palielinājies, un uz tā rēķina arī personāls ļoti cieš, jo diendienā ir drūms noskaņojums un psiholoģiski arī pašiem ir grūti to visu izturēt un vēl palīdzēt otram,» stāsta mediķe. Viņa prognozē, ka arī tā saucamais izdegšanas sindroms mediķu vidū šajā situācijā noteikti palielināšoties.